Ukrainos ambasadorius: Šiauliuose norime įkurti garbės konsulatą

Į Šiaulius oficialaus vizito atvykęs Ukrainos ambasadorius Lietuvoje Volodymyras Jacenkivskis pagerbė lietuvių kovas už laisvę, susitiko su miesto vadovais ir verslo atstovais. Draugiškos šalies diplomatas pasidžiaugė sėkminga gausėjančios ukrainiečių bendruomenės integracija ir stiprėjančiais verslo ir kultūros ryšiais. Ambasadorius pabrėžė, kad Lietuvos ir atskirų miestų patirtis stiprinant demokratiją ir kuriant europietišką valdymo modelį Ukrainai šiuo metu labai reikalinga.

Oficialus Ukrainos ambasadoriaus Lietuvoje Volodymyro Jacenkivskio vizitas Šiauliuose prasidėjo kiek neįprastai. Ukrainos atstovas pirmiausia pageidavo pagerbti lietuvių kovų už laisvę atminimą – jo tautai ši tema labai aktuali, nes išsivadavimo kova vis nesibaigia. Su Šiaulių meru Artūru Visocku ir mero pavaduotoju Domu Griškevičiumi ant Sukilėlių kalnelio susitikęs ambasadorius prie paminklo padėjo gėlių vainiką. Kartu su ambasadoriumi į Šiaulius atvyko ir jo sutuoktinė, taip pat diplomatė Roksolana Jacenkivska ir ambasados patarėjas Serhijus Vasylenko.

Pasivaikščiojimo iki Šiaulių savivaldybės metu miesto vadovai svečius supažindino su šiuo metu vykdomais rekonstrukcijos projektais. Ukrainos ambasadorius teigė, kad ukrainiečių delegacijos lanko Lietuvos didžiuosius miestus ir renka patirtį, kaip efektyviai organizuoti viešųjų paslaugų, ypač centralizuoto šildymo, tiekimą.

V. Jacenkivskis paminėjo, kad yra gavęs rekomendacijų susipažinti ir Šiaulių miesto šilumos ūkiu, kuris įvardijamas kaip vienas geriausiai tvarkomų.

Per susitikimą Savivaldybėje Šiaulių meras Artūras Visockas priminė, kad lietuviai mielai palaiko ukrainiečius ir jų kovą už demokratiją nuo 2013-ųjų Maidano įvykių. Pasak mero, galima didžiuotis ir bendradarbiavimu su Šiaulių miesto partneriu Ukrainoje Chmelnickio miestu. Keičiamasi ne tik oficialių asmenų vizitais, bet ir meno kolektyvais. Artūras Visockas ir mero pavaduotojas Domas Griškevičius ne kartą dalyvavo Ukrainos ambasados organizuotuose renginiuose.

Ambasadorius Volodymyras Jacenkivskis pasidžiaugė, kad Šiauliuose yra sudarytos galimybės integruotis į miesto gyvenimą nemokamai mokantis lietuvių kalbos, kad miesto ukrainiečių bendruomenė stiprėja.

„Mes norime pasidalyti verslui skirta informacija ir patikinti, kad investicijos Ukrainoje labai laukiamos. Tikimės, kad naujos galimybės patrauks jūsų verslo bendruomenės dėmesį. Be verslo bendradarbiavimo, mums dar labai svarbi jūsų sukaupta demokratijos tobulinimo patirtis. Mūsų akimis žiūrint, jums pavyko sukurti sėkmės istoriją ir mums labai praverstų konsultacijos, kurios padėtų išvengti didesnių klaidų įvairiausiose viešojo gyvenimo srityse: moksle, kultūroje, švietime ir energetikoje“, – kalbėjo V. Jacenkivskis.

Ambasadorius pabrėžė sieksiantis Lietuvoje pristatyti kuo daugiau parodų, skirtų Ukrainos kultūrai ir istorijai. Tokias ekspozicijas būtų galima atvežti ir į Šiaulius.

Apie esamas šiaulietiško verslo investicijas ir naujus planus Ukrainoje papasakojo Šiaulių miesto garbės pilietis, žinomas verslininkas, Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų viceprezidentas Stanislovas Grušas.

Ukrainietiškos bendrovės padalinį, kuris Šiauliuose prekiauja elektros tinklų įranga, pristatė mūsų mieste su šeima gyvenantis UAB „Promfactor Baltic“ direktorius Jurijus Chahovetsas.

Susitikime pristačius Šaulių miesto investicinę aplinką ir informaciją apie mieste dirbančius ukrainiečius,  Ukrainos ambasadorius sakė sieksiantis, kad Šiauliuose artimiausiu metu atsirastų Ukrainos garbės konsulatas. Garbus svečias taip pat informavo apie numatomą Ukrainos vadovo vizitą mūsų šalyje. 

„Lapkričio 27 dieną Vilniuje į organizuojamą renginį atvyks Ukrainos prezidentas, kviečiu Jus, ponas mere, ir kitus šio susitikimo dalyvius atvykti į forumą, kuris padės dar labiau sustiprinti mūsų bendradarbiavimą“, – kvietė ambasadorius V. Jacenkivskis.

Susitikime taip pat dalyvavo Šiaulių mero pavaduotojai Domas Griškevičius ir Egidijus Elijošius, uk­rai­nie­čių bendruomenės Šiauliuose pirmininkas Jurijus Jančijuk.

Šiaulių miesto savivaldybės informacija