Uniformuota pareigūnė Kauną iškeitė į Šiaulius ir įsimylėjo šį miestą

Šiauliai yra mano miestas!“ – sako dabar jau šiaulietė Natalija Glazunova, gimtąjį Kauną prieš kelerius metus iškeitusi į saulės miestą. Nors pirmas įspūdis buvo ne koks, moteris džiaugiasi čia sukūrusi namus, auginanti vaikus ir atrandanti vis daugiau naujų veiklų.

Meilė Šiauliams atėjo su laiku

Natalija gimė ir užaugo Kaune, o į Šiaulius atsikraustė po bakalauro studijų Mykolo riomerio universitete ir čia gyvena jau 13 metų: Į Šiaulius pirmą kartą atvykau turbūt 2005 metais, tuomet šis miestas manęs nesužavėjo. Kaunas tuo metu atrodė pažangesnis, labiau išvystytas, patogesnis. Bet laikas viską keičia ir dabar man Šiauliai atrodo puikus miestas! Čia galima apsipirkti, jaukioje kavinėje pasilepinti skaniu patiekalu ar gardžiu puodeliu kavos, vaikams – parkai ir žaidimų aikštelės, dviračių takai ir miškai”. Natalija pastebi, kad Šiauliuose nuolat vyksta rekonstrukcijos ir nors tai reikalauja gyventojų kantrybės, miestas nuolat keičiasi, gražėja, tampa patogesnis.

Natalija su dukromis, 10 m. Kotryna ir 4 m. Kornelija, mėgsta kuo daugiau laiko leisti lauke, sportuoti, todėl džiaugiasi, kad Šiauliuose ar netoli miesto yra gražių vietų tinkamų pasivaikščiojimams ir žygiams.

„Mano topai: 1. Kurtuvėnų regioninis parkas. Kiek jame neatrastų takų, takelių… Kartu su žygeiviais šiemet apkeliavome ir atradome tikrai daug. 2. Geležinė lapė kartu su besidriekiančiais Salduvės miško takeliais. Tobula vieta miesto centre, tiek su vaikais, tiek aktyvioms pramogoms ir pasivaikščiojimams labai patogu“.

Uniforma – išsipildžiusi vaikystės svajonė

Natalija nuo vaikystės svajojo dėvėti uniformą, tad baigdama mokyklą ilgai nedvejojo, kokį kelią rinktis. Šiandien moteris gali tik džiaugtis dėl teisingo sprendimo: „tai mano kelias ir nei karto dėl to nesigailėjau! Neįsivaizduoju savęs be uniformos, be pareigos, be atsakomybės. Noriu būti arčiau žmonių, jaustis naudinga tiek kitiems, tiek valstybei“.

5 metus dėvėjusi policijos pareigūnės uniformą Radviliškyje ir Šiauliuose, šiuo metu Natalija darbuojasi Valstybės sienos apsaugos tarnyboje Pagėgių pasienio rinktinės Migracijos skyriuje. „Esame atsakingi už neteisėtą migraciją ir jos prevenciją. Kontroliuojame atvykusių užsieniečių teisėtą buvimą šalies viduje. Šiai dienai, susiklosčius sunkiai padėčiai prie Baltarusijos sienos, dėl padidėjusios neteisėtos migracijos anplūdžio, važiuojame į komandiruotes, atliekame pirmines prieglobsčio apklausas. Pastaruoju metu mūsų tarnybą užklumpa vis nauji iššūkiai, bei naujos patirtys“, – pasakoja šiaulietė.

Meilė maistui

Suktis virtuvėje ir ne šiaip gaminti, o eksperimentuoti ir pačiai kurti receptus, išbandyti naujoves, Natalija pamėgo prieš kelerius metus. Studijų laikais susidūrusi su virškinimo problemomis ir odos bėrimais, pradėjo labiau rūpintis mityba ir pamatė, kaip teigiamai tai veikia jos organizmą „Tai ką valgome, atsispindi ir mūsų išorėje. Maistas man tapo vaistu! Atradau, kas tinka mano organizmui, susireguliavau mitybą ir dingo visos bėdos. Todėl dabar nuolat kartoju, kad turime mylėti save ir suprasti, jog mūsų organizmas nėra šiukšlių dėžė į kurią galima mesti viską. Mes turime rasti savo balansą“ – sako pareigūnė ir su šypsena priduria, kad rūpinasi savimini, bet jos tikrai negalima vadinti pamišusia sveikuole.

Atradusi malonumą gaminti maistą ir supratusi, kokia didelė mitybos svarba organizmui, Natalija savo pomėgiu pradėjo dalintis socialiniuose tinkluose. „Skonio burtai“ tapo dar viena galimybe parodyti, kad kasdienė mityba gali būti įvairi, spalvinga, skoninga ir sveika. Norėjau pasidalinti savo atradimais, įžvalgomis. Parodyti, kad maistas turi ypatingą galią mūsų savijautai, išvaizdai ir nusiteikimui. O gaminimas tikrai neužima daug laiko”. Maisto blogas turi kelis tūkstančius sekėjų „Facebook“ ir „Instagram“ paskyrose, o jame galima surasti receptų nuo paprasčiausių blynų, sveikuoliškų užkandžių iki įmantrių paštetų ir tortų.

Modelis ir apatinių kolekcijos kūrėja

Natalija juokiasi, kad jai nusėdėti vietoje sunku, o gamta dar apdovanojo ir noru nuolat ką nors kurti. Kai maisto receptų nepakako, ėmėsi drabužių: „Mane supa žmonės, kurie įkvėpia ir skatina. Taip vieną dieną su mokyklos suolo drauge nusprendėme pradėti kurti moteriškų naktinių kolekciją Passion flower”. Manome, kad moteris, kokie jos vaidmenys bebūtų gyvenime – žmona, draugė, mama, pareigūnė, medikė, kariškė ar statybininkė… Ji niekada neturi pamiršti savo pirminio prado – moteriškumo. Kiekviena iš mūsų turi jaustis žavi, elegantiška, jauki, paslaptinga”. Tad Natalija su drauge sukūrė modelius, pasirūpino gamyba, bet ir pačios tapo miego drabužius pristatančiais modeliais.

„Aš visuomet kartoju, kad kai nori – viskas įmanoma! Reikia ieškoti balanso, nesvarbu tai mityba ar sportas. O svarbiausia – teigiamos mintys. Kai noriu galiu atsikelti ir 5 val. ryto krosui, tačiau leidžiu sau pasilepinti kepta duona ar greitu maistu. Gyvenu taip, kad jausčiausi kupina jėgų, energijos ir geros nuotaikos” – šypsosi Natalija.

Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
Taip pat skaitykite: