Už prastai valomas gatves – baudos

Šiaulių miesto savivaldybės atstovai paslaugų teikėjams paskyrė baudas už netinkamą darbą valant mieste iškritusius gausius kritulius. Už sausio pabaigoje nekokybiškai suteiktas valymo paslaugas išrašytą baudą papildė dar viena piniginė nuobauda – už laiku neišvežtą sniegą.

Spaudos konferencijoje Šiaulių miesto savivaldybės administracijos laikinasis direktorius Gintautas Sitnikas ir Miesto ūkio ir aplinkos skyriaus vedėja Eglė Bružienė informavo, kad valymo paslaugas mieste teikianti UAB ,,Ecoservis projektai“ keletą kartų neužtikrino tinkamos gatvių ir šaligatvių priežiūros.

Surašytas aktas dėl nepakankamo šaligatvių ir gatvių valymo sausio mėnesį. Mūsų nuomone, rangovas netinkamai įvykdė sutartinius įsipareigojimus. Už reikalavimų, numatytų paslaugos techniniame aprašyme nesilaikymą, paskutinę sausio mėnesio savaitę skirta 4 tūkst. eurų bauda. 3 tūkst. Eur sankcija skirta pagal šaligatvių priežiūros sutartį, 1 tūkst. –  pagal gatvių priežiūros sutartį“, – teigė G. Sitnikas.

Daugiausia pastabų Šiaulių miesto savivaldybė turėjo dėl nepakankamai nuvalytų įvažų prie autobusų stotelių ir laukimo vietų, nenukastų takų ties pėsčiųjų perėjomis, nekokybiškai ar laiku nenuvalytų šaligatvių.

„Pirmadienį vėl susiklostė sudėtinga meteorologinė situacija. Per šią naktį jau prisnigo apie 10 cm. Prognozuojama, kad sniego gali būti dar daugiau nei praėjusiomis savaitėmis. Pagrindinės gatvės turi būti valomos ir snygio metu, o nustojus snigti nuvalytos ne vėliau kaip per 5 valandas, kitos per 6–8 valandas. Pirmiausia valomos pagrindinės gatvės, po to – šalutinės, o kai susidaro storesnis sniego sluoksnis – technika siunčiama ir į mažiausias gatveles, taip pat ir žvyruotas“, – komentavo  Eglė Bružienė.

„Savaitgalį nukasėme kelkraščius, platinome priėjimus, šaligatvius, valėme perėjas. Tas darbas nenueis per niek. O sekmadienį vakare, matydami prognozes, gatves barstyti druska pradėjome 22 val. Krentantis sniegas tižo, susidarė mažiau priledėjusių atkarpų. Gatvėse dirba 11 valymo mechanizmų, prie turėtų 7 transporto priemonių pasitelkėme dar keturias iš kitų miestų. Dirbsime, kiek reikės, kad gatvės ir šaligatviai būtų nuvalyti. Kai kurios gatvės valomos jau antrą kartą“, – sakė Artūras Prokarenka, UAB „Ecoservice projektai“ generalinis direktorius.

Gatvių ir šaligatvių valymo paslaugas teikiančios bendrovės vadovas užtikrino, kad druskos barstymui nepritrūks – turi užtektinai, taip pat pasiruošę atsivežti ir daugiau, jei tik prireiks.  Artūras Prokarenka taip pat atsiprašė šiauliečių dėl pirmadienio ryto akibrokšto – nuo senojo viaduko nuvalytą sniegą traktoriai sustūmė į krūvą Tilžės gatvėje ties sankirta su Ragainės gatve. Nespėjus išvežti sniego iki piko valandų pradžios, valytojai nebegalėjo tęsti darbų, o iš pietinio rajono pusės atvykstantiems vairuotojams liko vos viena eismo juosta. Eismas sulėtėjo, žmonės nespėjo laiku atvykti į darbą.

Dėl šio incidento valymo bendrovei surašyta dar 1000 eurų bauda už reikalavimų, numatytų techninėje specifikacijoje, nesilaikymą , nes sniego išvežimas turi būti organizuojamas ne darbo valandomis arba ne darbo dienomis.

Šiaulių miesto savivaldybės informacija

Šaltinis: null