Už šiukšlinimą gali tekti mokėti nuobaudas arba pabrangs atliekų išvežimas

Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktorius Antanas Bartulis informavo, kad administracijos darbuotojai pradėjo reidus, kurių metu fiksuojami nelegalaus atliekų išmetimo atvejai. Pirmieji gyventojai jau gavo įspėjimus, jei viešose erdvės išmestos atliekos nebus sutvarkytos, teks mokėti nuobaudas. Už konteinerių aikštelėse išaugusių atliekų kalnų sutvarkymą papildomai gali tekti mokėti daugiabučių gyventojams ir sodininkų bendrijoms.

Pasak Šiaulių miesto savivaldybės administracijos vadovo, šiauliečių įpročiai atsikratyti įvairaus tipo atliekomis jau peržengia sveiko proto ribas. Mieste esančios konteinerių aikštelės nuolat užverčiamos stambiagabaritėmis ir statybinėmis atliekomis. Pasak Antano Bartulio, didelių gabaritų atliekos vežamos pagal grafiką 4 kartus per metus ir dar 1 kartą per metus būstui pagal individualų iškvietimą.

Papildomas susikaupusių sąvartynų tvarkymas ir atliekų išvežimas vykdomas pagal atskirą sutartį ir miestui kainuoja tikrai nepigiai.

„Gyventojai visiškai nesilaiko suplanuotos stambiųjų atliekų išvežimo tvarkos. Kai mes išvežame neplanine tvarka, nebeapsikentę nuolatinio šiukšlyno prie daugiabučių, tai būtų logiška, kad ir sąskaitas už tai pateiktume gretimų namų gyventojams. Dabar leidžiame dideles, nesuplanuotas sumas iš miesto biudžeto, dėl to kenčia kitų miesto reikalų finansavimas“, – komentavo Savivaldybės administracijos vadovas.

Sudėtinga situacija, pasak Antano Bartulio, ir su žaliųjų atliekų tvarkymu privačių valdų rajonuose. Suprantama, kad rudenį gali pasitaikyti atvejų, kai žaliosios atliekos netelpa į turimus kompostavimo įrenginius ar konteinerius, nes nukrito medžių lapai, nuimtas sodų ir daržų derlius, tokiu atveju rekomenduojama žaliąsias atliekas sandėliuoti savo sklype ir išvežti kito vežimo metu. Susidarius itin dideliems žaliųjų atliekų kiekiams – nugenėjus šakas, jokiu būdu negalima jų suversti už savo sklypo ribų.  Gyventojai patys turi pasirūpinti tokių atliekų išvežimu į žaliųjų atliekų kompostavimo aikštelę greta uždaryto Kairių sąvartyno. 

Savivaldybės specialistai dabar nuolat rengia patikrinimus, vien praėjusią savaitę nustatyta 15 pažeidimų.  7 valdų savininkai buvo įpareigoti sutvarkyti savavališkus žaliųjų atliekų sąvartynus, tą jie ir padarė. Likę atvejai dar tiriami, atliekas neleistinai išmetusiems asmenims gali būti taikomos administracinių nusižengimų kodekse numatytos priemonės.

„Individualių namų gyventojai medžių šakas ir kitas žaliąsias atliekas išmeta tiesiog į gatvę, o po to skambina mums ir skundžiasi, kad štai jau septynias dienas tų šakų niekas neišveža. Tai iš kur jie žino, kad tiek dienų tų šakų niekas neišvežė? Žino, nes, matyt, patys jas ten ir paliko“, – kalbėjo A. Bartulis.

Itin prasta padėtis ir sodininkų bendrijose. Prie bendrijoms skirtų konteinerių aikštelių itin dažnai sukraunamos įspūdingo dydžio įvairiausių atliekų krūvos. Taip atsikratoma senų baldų, statybos ir remonto atliekų, lakštinio stiklo, padangų, o į komunalinių atliekų konteinerius prigrūdama lapų ar obuolių. Pasak Savivaldybės administracijos vadovo, labai keista, kad sodininkai žaliųjų atliekų nekompostuoja.

„Galvojame, kad ir čia turėtų veikti principas – teršėjas moka. Mes galime sutvarkyti tuos sąvartynus sodų bendrijose, bet už atliekų surinkimą ir išvežimą pateiksime  papildomas sąskaitas“, – teigė administracijos vadovas.

************

Didelių gabaritų atliekos (sofos, foteliai, šaldytuvai, klozetai, remonto atliekos, padangos ir pan. ) priimamos DIDELIO GABARITO ATLIEKŲ SURINKIMO AIKŠTELĖSE

  • Pailių g. 19 (Gytarių mikrorajone už Žemdirbių turgaus)
  • J. Basanavičiaus g. 168 B (už buvusio Mėsos kombinato)

Darbo laikas: 

II–V 9.00–18.00 val.

VI    9.00–17.00 val.

Pietų pertrauka 13.00–13.45 val.

Nedirba pirmadieniais, sekmadieniais ir švenčių dienomis.

Kompostavimo atliekos priimamos aikštelėje Bertužių k., Šiaulių g. 24, Šiaulių rajonas (šalia uždaryto Kairių sąvartyno)

Darbo laikas

I–V 8.00–17.00 val.

VI    9.00–17.00 val.

Pietų pertrauka 12.00–12.45 val.

Kompostavimo aikštelėje priimamos šios žaliosios atliekos:

  • želdynų karpymo ir sodo atliekos, nukritę medžių lapai, nupjauta žolė, gėlės, piktžolės;
  • vaisių, daržovių atliekos;
  • medžio žievė, pjuvenos, drožlės, skiedros;
  • medžių, krūmų genėjimo šakos.

Šiaulių miesto savivaldybės informacija