Valstybiniam Šiaulių dramos teatrui vadovaus aktorius Aurimas Žvinys

Konkursą į Valstybinio Šiaulių dramos teatro vadovo pareigas laimėjo šio teatro aktorius Aurimas Žvinys, – praneša LR Kultūros ministerija. Pasak konkurso komisijos pirmininkės kultūros viceministrės Patricijos Poderytės, iš konkurse dalyvavusių keturių pretendentų Aurimas Žvinys surinko daugiausia balų. Anot P. Poderytės, komisijos vertinimą lėmė parengta teatro veiklos programa ir pokalbis. Ji sakė, kad įspūdį padarė Aurimo Žvinio programa, orientuota į socialinę Šiaulių regiono aplinką, naujovių atsiradimas, nelaužant tradicijų, planas dirbti kartu su režisieriumi, turinčiu patirties Vokietijos scenose, siekis 2020 metais pasirodyti tarptautinėse teatro scenose.

Aurimas Žvinys sako, kad jokių drastiškų permainų teatre nebus, pokyčiai vyks natūraliai: atsinaujins trupė, repertuaras, bus ieškoma naujų kūrybinių sprendimų. Pasak A. Žvinio, jo veiklos programa labiausia orientuota į Šiaulių miestą ir regioną, bus ieškoma būdų bendradarbiauti su kitomis Šiaulių kultūros ir švietimo įstaigomis, stengsis, kad Šiauliai atsikratytų besitraukiančio miesto įvaizdžio.

33 metų Aurimas Žvinys yra baigęs Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje aktoriaus bakalauro ir meno vadybos magistro studijas. Nuo 2005 m. yra Valstybinio Šiaulių dramos teatro aktorius, sukūrė per 30 vaidmenų, dėsto aktorinį meistriškumą Šiaulių universitete, vadovavo įvairiems teatro projektams. 2012–2015 m. A. Žvinys yra buvęs Valstybinio Šiaulių dramos teatro Meno tarybos pirmininkas, įvairiais metais – šio teatro Meno tarybos nariu.

Valstybinio Šiaulių dramos teatro vadovo pareigas Aurimas Žvinys pradės eiti liepos 8 dieną. Konkurse taip pat dalyvavo Antanas Gluskinas, Svajūnas Sabaliauskas ir Antanas Venckus. Konkurso komisiją atrinkti pretendentą eiti Valstybinio Šiaulių dramos teatro vadovo pareigas sudarė: kultūros viceministrė Patricija Poderytė (komisijos pirmininkė), Meno ir kūrybinių industrijų politikos departamento direktorė Irena Seliukaitė, Meno ir kūrybinių industrijų politikos departamento Profesionalaus meno skyriaus vedėja Elė Ona Vilkienė, Personalo skyriaus vedėja Gintarė Bertauskienė, teatrologė, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Teatro ir kino fakulteto dekanė Elona Bajorinienė, Lietuvos nacionalinio dramos teatro generalinis direktorius Martynas Budraitis, teatrologė Vlada Kalpokaitė–Kručkauskienė.