Vertinga parama pagerins naujagimių keliones ir miegą

Respublikinės Šiaulių ligoninės Moters ir vaikų klinikos Naujagimių skyrių pasiekė vertinga parama iš asociacijos „Neišnešiotukas“. Ji  skirta ir neišnešiotiems bei sergantiems naujagimiams, ir juos gydantiems bei slaugantiems medikams, ir savo vaikučius lankantiems šeimos nariams.  Vertingomis dovanomis: naujagimiams transportuoti skirtu transportiniu inkubatoriumi su pritaikyta papildoma įranga, bei naujagimių žindymui ir kengūravimo metodui skirtomis trimis kėdėmis pasinaudos ne tik šiauliečiai, bet ir viso regiono gyventojai, atvykstantys į Naujagimių skyrių. 

Kengūravimui – trys kėdės
Kengūravimo metodo kėdės praverčia  neišnešiotiems bei  mažo svorio naujagimiams ir jų mamoms. Pasak Naujagimių skyriaus koordinatorės gydytojos neonatologės Vaidos Aleksandravičienės, šioje kėdėje žindomiems naujagimiams išsaugomas artumo jausmas. Nuogu kūneliu prigludęs prie  nuogo šeimos nario kūno, naujagimis  greičiau pajunta fiziologinį ir psichologinį ryšį bei šilumą, o kengūravimo padėtis pailgina žindymo trukmę ir gerina mamos pasitikėjimą ir pasitenkinimą. 
„Naujagimių skyriaus mažiesiems pacientams tokia parama yra labai svarbi, nes svarbi yra kiekviena minutė, kiekvienas prisilietimas, prisiglaudimas ir galimybė pajusti mamos širdies plakimą, odos šilumą ir švelnumą kuo greičiau, kai dar negalima būti kartu, būti vienoje palatoje. O tai pačios svarbiausios pirmosios dienos tiek naujagimiui, tiek jo šeimos nariams,“ – sako Naujagimių skyriaus koordinatorė V. Aleksandravičienė ir džiaugiasi, kad dabar dar daugiau gimdyvių galės komfortabiliai pabendrauti, pabūti su savo naujagimiu, saugiau ir ramiau žindys.

Naujagimių žindymui ir kengūravimo metodui skirtomis trimis kėdėmis pasinaudos ne tik šiauliečiai, bet ir viso regiono gyventojai, atvykstantys į Moters ir vaiko kliniką.
Naujagimių skyriaus archyvo nuotr.


Mažiausiųjų kelionės – saugesnės
Respublikinės Šiaulių ligoninės Naujagimių skyriaus personalas rūpinasi ne tik Šiaulių miesto, bet ir viso Šiaulių krašto sergančiais ir neišnešiotais naujagimiais. Tad neretai vos gimusiam naujagimiui tenka keliauti iš vienos gydymo įstaigos į kitą. Dovanų gautas transportinis inkubatorius (o prieš metus ir jam skirtas transportinis dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatas) pagerino pačių mažiausiųjų keliones. 
„Įprastai vežami tik neišnešioti arba sergantys naujagimiai, tie, kurie patys jautriausi ir kuriems keliones ištverti yra gana sudėtinga. Tad gauta parama yra didžiulė pagalba tokių mažų ir jautrių pacientų kelionėms. Jų pirmoji kelionė nuo šiol tampa saugesnė ir ramesnė,“ – sako V. Aleksandravičienė. 
Ankstukų kovoje už gyvybę svarbus ir palaikantis žodis, ir parama.  „Džiaugiuosi, kad ligoninei padovanotas transportinis inkubatorius palengvino medikų darbą bei padidino transportuojamo mažylio saugumą, o štai kengūravimo padėties kėdės leidžia tėvams kurti be galo svarbias artumo akimirkas su mažyliu,“ – teigia Asta Speičytė- Radzevičienė, Asociacijos „Neišnešiotukas“ ir Paramos projekto „Ankstukas“  vadovė, iš patirties žinanti, kad ankstukai reikalauja ypatingo tėvelių ir medikų dėmesio, profesionalumo, meilės ir priežiūros, o parama padeda lengviau įveikti šią milžinišką užduotį.