Per medžioklės sezoną Šiaulių regione nušauti 6 vilkai

Šį, vilkų medžiojimo sezoną, Šiaulių regione sumedžioti 6 vilkai. Paskutinis vilkas nušautas Šiaulių rajone praėjusį savaitgalį. Iš viso Lietuvoje, šį vilkų medžiojimo sezoną, krito 60 vilkų.

Lietuvos Respublikos aplinkos ministerija šiandien paskelbė apie vilkų medžioklės sezono pabaigą. Paskutiniai vilkai praėjusį savaitgalį buvo sumedžioti Vilkaviškio ir Šiaulių rajonuose. Šiaulių rajone suaugusi vilko patelė buvo nušauta Strazdų miške, medžiotojų klubo „Strazdai“ medžioklės ploto vienete.

Prieš tai vilkės buvo sumedžiotos Akmenės ir Joniškio rajonuose, o Radviliškio, Plungės ir Telšių rajonuose nuo medžiotojų kulkų krito po vieną vilką.

Aplinkos ministro Kęstučio Trečioko sprendimu 2015–2016 metų medžioklės sezonu buvo galima sumedžioti 60 vilkų. Tiek jų ir krito. Tiesa ne visi vilkai buvo sumedžioti. Du vilkai žuvo avarijose, partrenkti automobilių.

Vilkus medžioti, pasibaigus vilkų medžiojimo sezonui draudžiama. Už nušautą vilką grėstų bauda iki 1737 eurų su pažeidimo padarymo įrankių konfiskavimu. Be to tektų atlyginti beveik 1000 eurų žalą gamtai.