XXXV-asis Velykinis muzikos festivalis RESURREXIT

Šiemet tradicinis Velykų muzikos festivalis RESURREXIT nuskambės 35-ąjį kartą. Maestro Sigito Vaičiulionio pradėtas prieš daugiau nei ketvirtį amžiaus, jis tęsia savo šventišką būtį Šiaulių katedroje, Šiaulių Dailės galerijoje ir daugybės šiauliečių širdyse.

Visą savaitę po Šv. Velykų Šiauliai virs profesionalios muzikos meka. Jubiliejinis festivalis RESURREXIT, organizuojamas Šiaulių valstybinio kamerinio choro „Polifonija“ (meno vadovas ir vyr. dirigentas Egidijus Kaveckas), sukvies puikius muzikos atlikėjus iš Lietuvos bei užsienio ir parodys įspūdingą jubiliejinę programą, kurioje – pavasarinio atgimimo dvasia, perteikta ne tik per muzikos garsus, bet ir per spalvas bei pojūčius.

Jubiliejinio, 35-ojo festivalio atidaryme numatomas didingiausias ir skaitlingiausias per visą festivalio istoriją atidarymo koncertas, kuriame dalyvaus Šiaulių chorinės muzikos grandai – Šiaulių valstybinis kamerinis choras „Polifonija“ bei Šiaulių berniukų ir jaunuolių choras „Dagilėlis“. Kartu su Šiaulių kameriniu orkestru bei Latvijos Nacionalinės operos soliste Kristine Gailite atliks Eriko Ešenvaldo Passion and Resurrection ir Georgo Friedricho Händelio Hallelujah iš oratorijos Messiah (dirigentas Egidijus Kaveckas). Sven-Davidui Sandsrtromo Messiah sukurtas remiantis Georgo Friedricho Händelio oratorijos Messiah struktūra. S. D. Sandströmui labai svarbu, kad jo muzika būtų suprantama ir paliestų kiekvieno klausytojo vidinį pasaulį. Kartu su jais atidarymo koncerte pasirodys pirmą kartą istorijoje ir tik šiam festivaliui suburtas JUNGTINIS ŠIAULIEČIŲ CHORAS, kuris giedos Antonio Vivaldi – Gloria. Šitokio atlikimo dar nematė ne tik Šiauliai, bet ir visa Lietuva.

Po šio didingo atidarymo vyks ne mažiau įspūdinga savaitę truksianti Velykų muzikos fiesta Šiauliuose, kurioje savo vietą ras jaunas ir senas, muzikos konservatorius ir avangardistas.

Festivalio programoje – Pojūčių teatras „AKMUO, VANDUO, GELUONIS“ (Klaipėda), žaibiškai populiarėjantis orkestras NIKO (Naujų idėjų kamerinis orkestras, vadovaujamas kompozitoriaus ir dirigento Gedimino Gelgoto), grupė „Subtilu – Z“ ir kiti.

Festivalio kulminacija – Sven-Davido Sandstromo oratorija Messiah, kurią atliks net trys dviejų valstybių chorai: Latvijos valstybinis choras „Latvija“, valstybinis choras „Vilnius“ ir Šiaulių valstybinis kamerinis choras „Polifonija“. Gros Liepojos simfoninis orkestras, diriguos – vienas ryškiausių Latvijos dirigentų Maris Sirmais.

Festivalio finaliniame akorde susijungs Latvijos merginų choro „Spigo“ ir Šiaulių valstybinio kamerinio choro „Polifonija“ atliekami kūriniai: Caccini – Ave Maria, Z. Kodai – Ave Maria, E. Ešenvalds – Ubi Caritas, A. L. Webber – Pie Jesu, R. Stivrinas – Rossarium. Dobrogosz – Džiazinės mišios (Jazz mass). Koncerte fortepijono partiją atliks Šiauliuose gimęs ir augęs pianistas A. Anusauskas.

O svarbiausias įvykis – per 35-erius metus festivalis tapo neatskiriama Šiaulių muzikinio gyvenimo dalis, kuris žymi šviesiausią ir skambiausią gamtos prisikėlimo ir virsmo laiką – Šventas Velykas.

Šaltinis: null