„Žalių rodyklių“ netrukus nebeliks ir Šiauliuose – bus įrengiami alternatyvūs sprendiniai

Įgyvendindama ES reikalavimus, Lietuva iki 2020 metų įsipareigojo panaikinti visas lenteles su žaliomis rodyklėmis, iki šiol leisdavusias sukti į dešinę (prieš tai sustojus, jei dega raudona). Šiaulių mieste vairuotojai jau galėjo pastebėti, kad kai kuriose sankryžose šių rodyklių nebeliko. Iki 2019 m. gruodžio 31 d. jų nebeliks visose sankryžose.

Vietose, kur rodyklių nuėmimas pastebimai galėtų komplikuoti sankryžos pralaidumą, tačiau nėra techninių galimybių įrengti papildomas sekcijas į dešinę, bus įrengti alternatyvūs sprendiniai – keičiamos eismo kryptys juostose, įrengtos papildomos eismo juostos, koreguojami šviesoforo laikai, derinant transporto ir pėsčiųjų eismą. Sankryžose, kuriose techninės galimybės leidžia, bus įrengtos papildomos sekcijos posūkiui į dešinę. Visi pakeitimai planuojami atlikti dar iki naujų metų, per  šių metų lapkričio – gruodžio mėn. (detalesnė informacija – Žalių rodyklių nuėmimo ir alternatyvų įrengimo Šiaulių m. Šviesoforais valdomose sankryžose plane).

ŽALIŲ RODYKLIŲ NUĖMIMO IR ALTERNATYVŲ ĮRENGIMO ŠIAULIŲ M. ŠVIESOFORAIS VALDOMOSE SANKRYŽOSE PLANAS
Eil. Nr.SankryžaNuimamos žalios rodyklėsSprendiniai iki 2019-12-31
1Tilžės – Aukštabalio – J. JablonskioGruodžio mėn.Papildomos sekcijos į dešinę (iš Aukštabalio ir iš J. Jablonskio g.)
2Žemaitės – VilniausGruodžio mėn.Papildoma sekcija į dešinę (iš Vilniaus g.)
3Žemaitės – DubijosGruodžio mėn.Papildoma sekcija į dešinę (iš Žemaitės g. nuo Pietinio pusės link seno viaduko)
4Birutės – J. BasanavičiausGruodžio mėn.Keičiamos eismo kryptys juostose (iš Birutės g. nuo parko pusės I juosta – tiesiai ir į dešinę, II juosta – tik į kairę)
5Tilžės – VytautoGruodžio mėn.Papildoma sekcija į dešinę iš Tilžės g. nuo PC Saulės miestas į Vytauto g. 
6Tilžės – SmėlioLapkričio mėn. 
7Pramonės – BruklinoLapkričio mėn. 
8Vytauto – DaukantoLapkričio mėn. 
9Dubijos – GumbinėsLapkričio mėn. 
10J. Basanavičiaus – SodoLapkričio mėn. 
11Tilžės – P. CvirkosGruodžio mėn.Panaikinama salelė, koreguojami laikai (sukant į dešinę iš Cvirkos g. į Tilžės g. dalį laiko eismas vyks kartu su pėsčiaisiais, dalį laiko – pėsčiųjų eismas draudžiamas)
 Tilžės – StotiesGruodžio mėn. 
12Pramonės – MetalistųLapkričio mėn. 
13Tilžės – VaidotoLapkričio mėn. 
14Vytauto – Vasario 16Lapkričio mėn. 
15Vilniaus – EžeroGruodžio mėn.Iš Vilniaus g. (nuo Prūdelo) posūkiui į Ežero g. bus įrengta papildoma juosta (vietoje dabartinių dviejų juostų bus trys) ir keičiamos kryptys juostose
16Tilžės – Gegužių – KaraliaučiausGruodžio mėn.Numatyta rekonstrukcija 2020 m.
17Tilžės – Statybininkų – GardinoGruodžio mėn.Numatyta rekonstrukcija 2020 m.
18Dubijos – SerbentųGruodžio mėn.Numatyta rekonstrukcija 2020 – 2021 m.
19Žemaitės – VytautoGruodžio mėn.Numatyta rekonstrukcija 2020 – 2021 m.
20S. Daukanto – Aušros al.Gruodžio mėn.Numatyta rekonstrukcija 2020 – 2021 m.
21Tilžės – Aušros al.Gruodžio mėn.Numatyta rekonstrukcija 2020 m.
22Dvaro – Aušros al.Gruodžio mėn.Numatyta rekonstrukcija 2020 m.
23Varpo – Aušros al.Gruodžio mėn.Numatyta rekonstrukcija 2020 m.
24Vytauto – Draugystės pr. Rekonstruojama 2019 m.

Primename vairuotojams, kad žalios rodyklės baltame fone pagal Kelių eismo taisykles galios iki 2020 sausio 1 d., o nuo 2019 m. lapkričio 1 d. įsigaliojo Kelių eismo taisyklių 75 punkto pakeitimai, kurie nustato važiavimo per sankryžas, reguliuojamas šviesoforais su papildomomis sekcijomis, tvarką.

Anksčiau KET 75 punktas teigė: Jeigu ties žaliu šviesoforo signalu įrengta papildoma sekcija su žalia rodykle, važiuoti rodyklės nurodyta kryptimi leidžiama tik įsijungus šios sekcijos signalui.

Nuo 2019 m. lapkričio 1 d. atisakyta KET 75 punkto, kuris papildomos sekcijos rodyklės kryptimi leisdavo važiuoti tik šios sekcijos signalui įsijungus. Įrengus šviesoforą su papildoma sekcija į dešinę, kai pagrindinis žalias šviesoforo signalas būtų žalias skritulio formos signalas, nedegant papildomai sekcijai į dešinę būtų leidžiama važiuoti visomis kryptimis (tarp jų ir į dešinę) pagal pagrindinį žalią šviesoforo signalą. Šiuo atveju vairuotojas, sukdamas į dešinę pagal pagrindinį žalią šviesoforo signalą, privalės duoti kelią kitiems eismo dalyviams (dviratininkams, pėstiesiems) pagal KET 158 punktą.

UAB „Šiaulių gatvių apšvietimas“ informacija