Pasidaryti Vėlinių puokštę – visai nesunku ir nebrangu

Kamilė Knystautaitė

Artėja lapkričio 1-oji – Visų šventųjų diena ir lapkričio 2-oji – Vėlinės arba Mirusiųjų pagerbimo diena. Tiesa, abi šventės visuomenėje neretai minimos kaip viena. Tradiciškai šiomis dienomis daugelis žmonių stengiasi aplankyti artimųjų kapus, deginti žvakeles, papuošti kapus gėlėmis ar augalų kompozicijomis. Žmonėms, kurie iš anksto galvoja apie šias šventes, kyla klausimas – kaip, kokiomis gėlėmis, papuošti artimojo kapą, kad šis atrodytų neperkrautas, skoningas. Į šį klausimą gali lengvai atsakyti prekeiviai, siūlantys įvairiausius gėlių krepšelius, puokšteles ar vainikus. Tačiau, jei norite nepermokėti ir likti patenkti rezultatu – pasidaryti Vėlinių puokštę pačiam – visai nesunku ir nebrangu. Štai jums du pavyzdžiai, kaip pasidaryti nesudėtingas kompozicijas:

11 21

1 pavyzdys. Vėlinių puokštė
Reikės:
1 floristinės oazės
1 metro celofano
1 gumutės
Rišamos siauros juostelės
Pušų/eglių šakelių
Dirbtinų/gyvų gėlių
Mėlynių šakelių
Džiovintų smilgų/kitų sausuolių
Sekatoriaus
Guminių pirštinių

Eiga:
Floristinę oazę merkiame į didelį kiekį vandens, taip, kad oazė panirtų ir prisigertų pakankamai vandens. Tuomet ją dedame į celofaną, sutvirtiname gumute, perrišame siaura juostele. Apkerpame celofaną ir pradedame smaigyti pušų šakeles, pradedant nuo šonų. Kuomet susmeigiame visas pušų šakeles, metas įkišti gėles ir smulkesnes šakeles.
Kur įsigyti:
Floristinę oazę, celofano, gumučių, siauros juostelės, dirbtinų gėlių, džiovintų smilgų galima įsigyti įvairiose floristine atributika prekiaujančiose parduotuvėse. Pušų/eglių/mėlynių šakelių nedraskykite miške be girininkijos leidimo, o atsivežkite iš savo sodo ar sodybos.

Savikaina:
Floristinė oazė apie 0,70 €
Celofanas apie 0,30 €
Dirbtinos gėlės apie 4 €
Viso: apie 5 €

2 pavyzdys. Vėlinių rišama puokštė
Reikės:
Dirbtinų gėlių
Pušų/eglių šakelių
Smilgų/kitų sausuolių
Rišamos siauros juostelės
Sekatorius

Eiga:
Kad būtų paprasčiau, pirma pasidarome laisvą puokštelę iš pušų, galima ją susirišti, o tada į vidų  dėlioti gėles, smilgas ir dar kartą viską perrišti. Kotus patrumpinti pagal vazos dydį.
Savikaina:
Dirbtinos rožės apie 9 €
Dirbtinos chrizantemos apie 3 €
Viso: apie 12 €