Šiaulių Didždvario gimnazijai – 120!

Viena seniausių Šiaurės Lietuvos mokyklų – Šiaulių Didždvario gimnazija šiemet pasitiko gražią sukaktį. Jubiliejinius metus Didždvario gimnazijos bendruomenė užbaigė iškilmingu vakaru. Gimtadienio šventėje, kaip ir dera, sulaukta gausybės sveikinimų, skambėjo muzika, buvo ir ypatingas gimtadienio tortas.

Šiaulių Didždvario gimnazija šiemet švenčia 120-ies metų jubiliejų. Tai viena seniausių miesto ir viso krašto gimnazijų, garsėjanti ne tik tradicijų puoselėjimu, bet ir atvirumu, inovatyvumu, visuomeniškumu. Gimnazijos gimtadieniui skirtų renginių maratonas truko visą pusmetį, nuo pavasario iki vėlyvo rudens. Lapkričio 9 -ąją mokyklos bendruomenė ir jos svečiai rinkosi į vakarą „Ex nihilo nihil fit/Iš nieko niekas neatsiranda“, kuris ir užbaigė jubiliejaus renginių ciklą.

Šventę pradėjo šios mokyklos pasididžiavimas, Lietuvoje ir užsienyje pripažinimo sulaukęs šokių ansamblis „Šėltinis“, visai bendruomenei ir gimnazijos partneriams scenoje dėkojo direktorius Vitalis Balsevičius.

Pirmieji sukaktuvininkus pasveikino Šiaulių miesto savivaldybės atstovai: Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktorius Antanas Bartulis, Švietimo, kultūros ir sporto departamento direktorė Asta Lesauskienė ir Švietimo skyriaus vedėja Edita Minkuvienė.

Šiaulių miesto meras Artūras Visockas įteikė didžiausią pagarbos ženklą – vėliavą su didžiuoju Šiaulių miesto herbu. Dovaną meras perdavė gimnazijos mokytojams, Šiaulių miesto garbės piliečiams Violetai Laugalienei ir Romualdui Laugaliui.

„Šia gražia proga sveikinu visą Jūsų bendruomenę, nuo mažiausiojo iki vyriausiojo. Jūs esate labai svarbi mūsų miesto dalis. Jūsų bendruomenės aura, kuri kūrėsi 120 metų, išties spindi. Šis vakaras yra gyvas to dalyko įrodymas. Tegul ši miesto vėliava atneša į Jūsų gimnaziją didelę sėkmę“, – linkėjo Šiaulių miesto meras Artūras Visockas.

Bendruomenę taip pat sveikino kitų miesto mokyklų vadovai, tėvai, socialiniai partneriai. Vakaro metu prisiminta gimnazijos istorija, prisiminimais dalinosi buvę mokiniai. Puikią nuotaiką dovanojo muzikiniai pasirodymai.

Susirinkusius maloniai nustebino buvusio mokinio, Vilniaus universiteto fizikos mokslų daktaro, profesoriaus Juozo Vaitkaus pasakojimas. Pasak mokslininko, jau tuometinė 5-oji vidurinė buvo žinoma savo mokinių pasiekimais. Garsėjo ne tik jos jaunieji menininkai, sportininkai, bet ir technikai. Du mokyklos absolventai, pasak J. Vaitkaus,  sukonstravo pirmąjį Lietuvoje lazerį.

Mergaičių gimnaziją Šiauliuose buvo nutarta įsteigti 1898 m. sausio 29 d., Rusijos imperatorių karūnavimui (1896 m.) atminti. Grafas N. Zubovas statybai padovanojo sklypą šalia dabartinės Kaštonų alėjos, Fabrikų (dabartinėje Vilniaus g.) gatvėje ir plytų už 10000 rublių. Gimnazijos pastatas pradėtas statyti tais pačiais 1898 metais. Pradžioje veikė tik 4 klasės, dalykų dėstymas ir bendravimas buvo privalomi tik taisyklinga rusų kalba. Gimnazijoje tais metais mokėsi 222 mokinės.

Mokykla, jau kaip Šiaulių gimnazija buvo atkurta 1918 metų pavasarį, po metų tapo valstybine.  1928-1953 metais mokykla tapo Šiaulių Mergaičių Gimnazija, o 1954-1994 metais – Šiaulių 5-aja vidurine mokykla. Prieš dvidešimt ketverius metus šiai švietimo įstaigai buvo suteiktas Didždvario mokyklos vardas, pradžioje ji buvo vidurinė (1994-1998), o nuo  1998-ųjų iki šiol – gimnazija. Mokykla išskirtinė Tarptautinio bakalaureato programa, puikiu tautinių šokių kolektyvu „Šėltinis“.

 

Šiaulių miesto savivaldybės informacija

Šaltinis: null