Šiaulių kultūros centras atveria duris „Dizaino savaitei 2017“

Gegužės 2 d., antradienį, 13 val. Šiaulių kultūros centre (Aušros al. 31) vyks  „Dizaino savaitės 2017“ renginys „Fitodizainas: proceso meno kūrybinės dirbtuvės“. Vis tobulėjantis ir naujovių ieškantis Šiaulių kultūros centras šįkart žvilgsnį nukreips į dizainą. Renginyje numatyta atvira parodomoji paskaita, fotografijų retrospektyvos pristatymas ir atviros floristikos dirbtuvės, kurių rezultatas nustebins ir visko mačiusius žmones.

Renginio organizatorius – Šiaulių kultūros centras, partneriai: Profesinio meistriškumo akademija, „Rituals“, renginio dalyviai – Šiaulių profesinio centro auklėtiniai.

Renginys nemokamas.

 

Dvyliktą kartą vykstantis dizaino festivalis į aktyvias veiklas įtraukia šešių Lietuvos miestų – Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Telšių ir Anykščių – dizaino gerbėjus. Visos „Dizaino savaitės 2017“ metu įvairių renginių svečiai kviečiami dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse, lankytis parodose, semtis žinių ir tobulėti viešose paskaitose ar konferencijose, o kūrėjai – pristatyti savo naujausius darbus. Šių metų tema – pojūčiai. Kvapai, garsai, skoniai, neįprasti paviršiai ir akį traukiantys objektai bus analizuojami, interpretuojami ir aktualizuojami įvairiose edukacijose ir erdvėse.

Šiaulių kultūros centro direktorė Deimantė Bačiulė įsitikinusi, kad Kultūros centras turi būti daugiafunkcis ir plačiaformatis, aprėpiantis įvairiausius kultūrinius renginius. „Pirmą kartą Šiaulių kultūros centras savo erdves atveria „Dizaino savaitės 2017“ renginiams. Plėsdami savo interesų ratą siekiame, kad mūsų lankytojai augtų drauge su mumis, o šis projektas – vienas iš įrankių parodyti tobulėjimą ir mokymąsi. Tik ieškodami ir atrasdami tapsime tuo, kuo norime“, – įsitikinusi D. Bačiulė.

Organizuojamas renginys „Fitodizainas: proceso meno kūrybinės dirbtuvės“ sukvies Šiaulių miesto gyventojus ir svečius susipažinti su fitodizainu ir aktyviai įsitraukti į kūrybinį procesą pažadinant pagrindinius pojūčius: regėjimą, lytėjimą ir uoslę. Atvirų floristikos dirbtuvių metu drauge su floristikos meistre Kristina Monija Skliaustyte bus sukurtas interaktyvus floristinis objektas. Juo pasidžiaugti ir pasigrožėti Šiaulių kultūros centre bus galima visą „Dizaino savaitę“. Taip pat organizuojamo renginio programoje numatyta, kad 15 val. vyks atvira parodomoji paskaita „Augalo performatyvumas kvape“. Joje bus pristatomi „Rituals“ kvapai ir atskleidžiama augalų ir kvapų dermė, o 15.30 val. prasidės fotografijų retrospektyvos „Fitodizainas fotografijoje“ pristatymas“, kurio metu bus galima susipažinti su įvairiais fitodizaino pavyzdžiais.