Savivaldybė sugalvojo, kaip tvarkyti pamirštas gatves ir šaligatvius

Miesto galvos sumąstė, kaip sutvarkyti užmirštas ir apleistas Šiaulių gatves. Tikimasi, kad žvyruotų gatvių asfaltavimas gerokai pajudės į priekį pradėjus įgyvendinti programą, pagal kurią pusę darbų vertės sumokės Savivaldybė, pusę – gyventojai. Šiuo metu Savivaldybė yra gavusi 10 prašymų tokiu būdu pagerinti žvyruotų gatvių būklę ir miesto valdžia tikisi visus juos patenkinti. Tokia pat galimybe galės pasinaudoti ir daugiabučių namų gyventojai, pageidaujantys, kad šalia jų namo būtų sutvarkytas šaligatvis.

„Tikiuosi, kad šis procesas suteiks miestui gyvybės, o gyventojai ims rūpintis savo artima aplinka“, – sakė meras.

Paskelbus, kad atnaujinama programa, pagal kurią darbai apmokami kooperuotomis Savivaldybės ir gyventojų lėšomis, prašymus pateikė 10 gatvių ar jų atkarpų gyventojų: Traidenio g., Lizdeikos g., Klaipėdos g. tarp Žagarės ir Panevėžio g., Plungės g. tarp Žagarės ir Plungės g. 86 namo, Sodo g. tarp Eglyno, Skroblų g. ir kt. Meras A. Visockas tikisi, kad pavyks miesto biudžete numatyti tiek lėšų, jog visi šie prašymai būtų patenkinti.

Šiemet šiauliečiams pateikus prašymus asfaltuoti gatves, prisidedant patiems gyventojams, darbai bus atliekami kitais metais. Kitos žvyruotos gatvės pagal sudarytą sąrašą ir toliau bus asfaltuojamos miesto lėšomis, tačiau, esant ribotoms finansavimo galimybėms, šis procesas užtruks.

Minėtą procesą paspartino ir naujų technologijų atsiradimas. Žvyruotose gatvėse planuojama įrengti dvigubo paviršiaus apdarą arba tiesti minkštąjį asfaltą, Šios technologijos yra pigesnės gerokai pigesnis: dvigubo paviršiaus apdaro įrengimas kainuoja 1360,15 Eur už 100 kv.m, o asfalto viršutinio sluoksnio iš minkšto asfalto SA nutiesimas – 2410,97 Eur už 100 kv. m.

Praėjusių metų lapkritį miesto Taryba nusprendė tokią pat programą, pagal kurią pusę darbų vertės sumoka gyventojai, taikyti ir šaligatvių prie daugiabučių namų remontui. Iki šių metų kovo 31 d.Miesto infrastruktūros skyrius laukia daugiabučių namų gyventojų prašymų atlikti šaligatvių prie jų namų remontą pagal minėtą programą. Daugiabučių namų bendrijos turi apsvarstyti tokią galimybę ir priimti sprendimą. Ten, kur nėra bendrijos, gyventojai gali kreiptis į savo administratorių.

Dangos iš betoninių plytelių atnaujinimas trinkelėmis kainuoja 283,09 Eur už 10 kv. m.

Skyriaus vadovas atkreipė dėmesį, kad patenkinti iki kovo 31 d. pateiktus prašymus bus siekiama dar šiemet. Savo pageidavimus daugiabučių namų gyventojai gali pateikti Miesto infrastruktūros skyriui ir vėliau, tačiau šaligatviai bus remontuojami jau 2017 m.

Daugiau informacijos apie programą, pagal kurią darbai atliekami gyventojams sumokant 50 proc. jų vertės, galima rasti interneto svetainės www.siauliai.lt skyriuje „Miesto ūkis“.

Kilus klausimams, galima teirautis Miesto infrastruktūros skyriuje e. paštu:andrius.androsovas@siauliai.lt, egle.andruliene@siauliai.lt, arba tel.: 596 324, 596 298.