Sūnus padėjo sučiupti iš motinos pinigus išviliojusius sukčius

Kovo 22-osios popietę Šiaulių apskrities policijos Šiaulių miesto ir rajono komisariato kriminalistai sulaikė ir į areštinę uždarė du sukčiavimu įtariamus vaikinus.

Tądien apie 11.00 val. 86-erių metų Šiaulių rajono, Micaičių kaimo, gyventojai laidiniu telefonu paskambinęs nepažįstamasis prisistatė policijos pareigūnu ir, pranešęs, kad senolės dukra sužalojo vaiką, paprašė 9000 eurų, kurie neva reikalingi sužalotosios tėvams sumokėti.

Po keleto valandų į Micaičius taksi atvykęs tariamas policininkas senolės namuose jau skaičiavo gautus pinigus – 700 eurų, o automobilyje jo nekantriai laukė bendrininkas.

Tuo metu pas moterį užsuko jos sūnus. Išvydęs kieme stovintį taksi, vyras labai nustebo – svečių mama lyg ir nelaukė, o pati taksi paslaugomis niekada nesinaudojo. Nuostaba dar padidėjo, kai jis motinos namuose pamatė vyruką, skubiai ant stalo metantį pinigus, sprunkantį pro duris ir įšokantį į kieme stovintį automobilį, kuris nuvažiavo Šiaulių link. Moters sūnus savo automobiliu pasileido paskui bėglius, tačiau juos greit pametė iš akiračio. Važiuodamas jis apie įvykį pranešė policijai, todėl netrukus pareigūnai, sustabdę taksi, įtariamuosius turėjo savo rankose. Buvo sulaikyti du – 24 ir 25 metų vaikinai, kurių vienam nustatytas 2,09 prom. girtumas. Paaiškėjo, kad abu yra jau ne kartą susidūrę su teisėsauga. Vienas jų tris kartus teistas už vagystes bei plėšimus ir šių metų pradžioje tik paleistas iš įkalinimo vietos, kitas – už įvairius nusikaltimus taip pat teistas tris kartus.

Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl sukčiavimo, teismo bus prašoma įtariamiesiems skirti griežčiausią kardomąją priemonę – suėmimą. Už padarytą nusikalstamą veiką jiems gresia viešieji darbai arba laisvės apribojimas, arba areštas, arba laisvės atėmimas iki trejų metų.

Policijos pareigūnai gyventojams dar kartą primena, kad jie niekada nesprendžia finansinių klausimų tarp nukentėjusiojo ir teisės pažeidėjo. Tad niekada nepulkite vykdyti paskambinusio jums nepažįstamo asmens, pranešusio apie į nelaimę patekusį giminaitį, nurodymų. Paprašykite skambinančiojo nurodyti į nelaimę patekusio giminaičio vardą, pavardę, gyvenamąją vietą. Jeigu skambinantysis prisistato policijos pareigūnu, paklauskite, kuriame policijos komisariate jis dirba, ir, paskambinę į nurodytą komisariatą, pabandykite su nepažįstamojo nurodytu pareigūnu susisiekti. Taip pat žmonės turėtų žinoti, kad, policijos pareigūnas privalo prisistatyti. Jei policijos pareigūnas neturi skiriamųjų policijos ženklų, žmogui reikalaujant, jis visada pateiks tarnybinį pažymėjimą.