„Ant rubežiaus“ gros 430 muzikantų, o žiūrovai bus vaišinami Magdelės sriuba

Tradicinis ir visoje Lietuvoje jau žinomas festivalis „Ant rubežiaus“ šią savaitę atidarys vasaros sezoną pėsčiųjų bulvare.

Šių metų festivalyje dalyvaus 430 muzikantų (50 pavienių muzikantų, kurie festivalyje gros po vieną, bursis į grupeles ir didesnius ansamblius). Bendras kolektyvų skaičius 42 ( 7 iš Latvijos ir 2 iš Estijos).

Tradiciškai geriausiems muzikantams bus įteikta 10 nominacijų. Nominacijas (ąžuolinės statinaitės) pagamino tautodailininkas iš Marijampolės Vitalius Striuogaitis. Jo gaminamos statinaitės yra pripažintos kaip Lietuvos tautinis paveldas.

Birželio 3 ir 4 dienomis Pėsčiųjų bulvare netoli scenos bus verdama MAGDELĖS RUBEŽINĖS SRIUBA dideliame katile. Maždaug nuo 15 .00 val. šia sriuba Magdelė ir Untaniokas vaišins visus, kurie sugebės padainuoti, pagroti, pašokti ar kažką ypatingo trumpai parodyti šventės vedėjams….

PROGRAMA

Birželio 2 d. (ketvirtadienį) KEISTO FOLKO VAKARAS

18.00 – 22.00 val. Keisto folko grupių koncertai didžiojoje scenoje Pėsčiųjų bulvare prie dailės galerijos (Vilniaus g.). Koncertų vedėjas Pranciškus Trijonis (Jonis).

22.00 – 00.02 val. Muzikantų vakaronė klubo “Juonė pastuogė” vasaros kiemelyje.

23.00 val. Festivalio pirmos dienos nominacijos įteikimas keisčiausiai keisto folko grupei. Nominacijas (ąžuolinės statinaitės) pagamino tautodailininkas iš Marijampolės Vitalius Striuogaitis. Jo gaminamos statinaitės yra pripažintos kaip Lietuvos tautinis paveldas.

Birželio 3 d. (penktadienis) KAIMYNŲ, SVEČIŲ IR ŠEIMININKŲ VAKARAS

14.00 – 18.00 val. Lietuvos, Latvijos ir Estijos kapelijų ir stilizuotų kapelų improvizuoti pasirodymai įvairiose Pėsčiųjų bulvaro erdvėse.

15.00 – 22.00 val. Kapelijų, stilizuotų kapelų koncertai festivalio didžiojoje scenoje Pėsčiųjų bulvare prie dailės galerijos (Vilniaus g.).

Nuo 15.00 val. festivalio žiūrovus MAGDELĖS RUBEŽINE SRIUBA iš didelio katilo vaišins Magdelė ir Untaniokas.

Koncertų vedėjai: Virginija Našlėnienė (Magdelė iš Žemaitijos) ir Antanas Laurinkevičius (Untaniokas iš Aukštaitijos).

Birželio 4 d. (šeštadienis) LINKSMASIS SUBATVAKARIS, PAVIENIŲ LATVIJOS IR LIETUVOS KAIMO MUZIKANTŲ VARŽYTUVĖS

13.00 – 18.00 val. Kapelijų, stilizuotų kapelų ir pavienių kaimo muzikantų improvizuoti pasirodymai įvairiose Pėsčiųjų bulvaro erdvėse.

12.00 – 22.00val. Pavienių kaimo muzikantų, kapelijų ir stilizuotų kapelų koncertai festivalio didžiojoje scenoje Pėsčiųjų bulvare prie dailės galerijos (Vilniaus g.).

Nuo 15.00 val. festivalio žiūrovus MAGDELĖS RUBEŽINE SRIUBA iš didelio katilo vaišins pati Magdelė ir Untaniokas.

Šaltinis: null