Antradienį gatvėje partrenkti 3 vaikai ir 2 suaugusieji

Balandžio 26 dieną Šiauliuose į ligoninę pateko 5 pėstieji, nukentėję eismo įvykiuose. 3 iš jų – mažamečiai vaikai.

Apie 8 valandą ryte Vytauto gatvėje „Opel“ markės automobilis kliudė 6-erių berniuką ir metais vyresnę jo sesutė. Nelaimė įvyko vaikams einant per nereguliuojamą pėsčiųjų perėją. Vaikai rimtų sužalojimų išvengė. Po medikų apžiūros brolis ir sesuo buvo išleisti namo.

8-erių berniukas popietę sužalotas Vilniaus gatvėje. Nelaimė įvyko, kai vaikas į gatvę išėjo neleistinoje vietoje, jį kliudė automobilis „Volkswagen Passat“. Berniukas lūžių išvengė, tačiau liko medikų priežiūroje.

Rimčiausius sužalojimus patyrė 59-erių ir 60-ies metų sutuoktiniai. Moteriai lūžo ranka ir koja, vyrui traumuotos abi kojos. Sutuoktinius antradienio rytą Dubijos gatvėje partrenkė automobilis „Mercedes Benz“. Vyras ir moteris į važiuojamąją kelio dalį išėjo ne pėsčiųjų perėjoje.

Reaguodami į šias nelaimes, policijos pareigūnai sustiprino patruliavimą prie perėjų, didesnį dėmesį skyrė pėstiesiems. Pareigūnai stebėjo pėsčiųjų elgesį, dalijo patarimus mažiesiems eismo dalyviams, aiškino, kaip saugiai pereiti gatvę.

Pastebima, kad kai kurie pėstieji, bandydami sutaupyti kelias akimirkas, kartais į važiuojamąją kelio dalį išeina neleistinose vietose. Pareigūnai įspėja, kad už tai gresia bauda. Tačiau kur kas svarbiau, kad netikėtai išėję į gatvę rizikuojate savo sveikata.

Pėstiesiems per gatvę reikia eiti tik saugiose vietose: reguliuojamose arba nereguliuojamose perėjose, vietose, kuriose gerai matomos abi kelio pusės. Nereikia skubėti, būtina įsitikinti, kad automobiliai sustos.

Budrūs privalo būti ir vairuotojai. Prie perėjų privalu sulėtinti greitį, o pastebėjus pėsčiąjį, sustoti ir jį praleisti. Jei prieš perėją sustojo transporto priemonė, ta pačia kryptimi važiuojantis vairuotojas privalo sustoti ir vėl pradėti važiuoti tik įsitikinęs, kad perėjoje nėra pėsčiojo. Ypač atidūs tokiose situacijose privalo būti antra eismo juosta važiuojantys asmenys.