Moters ir vaiko klinikoje – Kazachijos akušerių ginekologų mokymai

Respublikinės Šiaulių ligoninės Moters ir vaiko klinikoje iki penktadienio tęsis dešimties dienų mokymai, vykdomi pagal „Master klasės“programą, kurią Lietuvoje rengia Vilniaus universitetas. Šios programos dėka Lietuvos akušerių- ginekologų komanda, kurioje dalyvavo ir klinikos vadovas dr. Linas Rovas, vyko į Kazachstano gimdymo namus, kur perteikė neseniai patvirtinus Europos Sąjungos standartus nėščiųjų, gimdyvių ir naujagimių priežiūroje. Dabar 12 medikų komanda iš Kazachstano žinių semiasi Šiauliuose.

Dvylikos medikų komanda: akušeriai-ginekologai, reanimatologai, neonatologai, akušerės ir naujagimių slaugytojos,pasak klinikos direktoriaus dr. Lino Rovo, mokosi Europos Sąjungos standartų, taikomų nėščiosioms ir naujagimiams prižiūrėti. Kazachstano specialistų mokymams pasirinkta Respublikinės Šiaulių ligoninės Moters ir vaiko klinika. Anot klinikos vadovo, pasirinkimą lėmė aukštas klinikos lygis, patyrę, turintys ką papasakoti, lektoriai. Aukštus gydymo standartus taikančioje gydymo įstaigoje įdiegta daug modernios įrangos, taikomos modernios technologijos, tad tikimasi, kad mokymai bus ir naudingi, ir produktyvūs, o mokymų dalyviai, grįžę į savo šalį, taikys įgytą patirti savo praktikoje.

Dalyvaujant mokymuose Kazachstane dr. L. Rovui teko dalyvauti ne viename sunkiame gimdyme, kur pats gelbėjo gimdyvių ir naujagimių gyvybes. „Keturias gimdyves išplėšėme iš mirties nagų“, – pasakoja medikas. Kazachstano specialistai Šiauliuose taip pat ne tik semiasi teorijos žinių, bet ir dalyvauja gimdymuose, operacijose. Tačiau tik stebėtojų teisėmis.

Pagal sudarytą dešimties dienų „Master klasės“ programą, daugiausia dėmesio skiriama akušerijos situacijoms, kurios yra pavojingos moters ir naujagimio gyvybei. Anot dr. L. Rovo, tai yra nėščiųjų aukštas kraujospūdis, preeklamsija, nėščiųjų kraujavimai, naujagimių reanimacija bei nėščiųjų peržiūra, esant sudėtingoms akušerinėms situacijoms.

„Mes vadovaujamės įrodymais pagrįsta medicina. Pernai buvo patvirtinti Europos Sąjungos standartai akušerijos ginekologijos srityje – mes jais ir vadovaujamės. Šiuose mokymuose stengiamės žinias perduoti kolegoms, dar dirbantiems pagal kitus standartus. Tikimės, kad tai, ko mokome, padės jų šalyje sumažinti dar aukštą perinatalinį mirtingumą“, – teigė Moters ir vaiko klinikos vadovas dr. Linas Rovas.

Kazachstano delegacijos atstovas akušeris-ginekologas Aibekas Umirzakovas teigia, jog šie mokymai – puiki galimybė pasidalinti patirtimi. Medikas pastebėjo, jog jų šalies gimdymo namuose gimdyklose medikai dirba panašiai, kaip ir šiauliečiai, tačiau operacinėse pamatė daug naujo: modernesnės medicinos įrangos, operacijų įvairovės. Svečiams didžiulį įspūdį padarė ir pati originali ir moderni gydymo įstaiga, kurioje gydytojams ir pacientams sudarytos puikios sąlygos.

Šaltinis: null