Antroji COVID-19 vakcina medikams nekelia nei baimės, nei nerimo

Antrąja COVID-19 vakcina Respublikinės Šiaulių ligoninės medikai, dirbantys su COVID sergančiais pacientais, bus paskiepyti per tris dienas. Vakcinacijos proceso koordinatorė Inga Budrienė sako, kad šios etapo metu bus paskiepyti visi medikai, paskiepyti pirmąją vakcina, tik trumpesniu metu. Pirmasis etapas buvo šiek tiek ištęstas dėl atsargumo: norėta įsitikinti, kad vakcinos nesukelia jokių sveikatai pavojingų reakcijų. 
Daugumai-jokių šalutinių reiškinių 

Pirmąją revakcinacijos dieną  paskiepyta beveik 300 medikų. Dauguma, atvykusių antrajai skiepo dozei, nusiteikę optimistiškai, nes žino, kad pirmasis skiepas nesukėlė jokių šalutinių reiškinių. Kai kurie adatos dūrio vietoje jautė skausmą, kitiems išryškėjo paraudimas aplink skiepą, skaudėjo galvą. Buvo ir tokių, kuriems po pirmojo skiepo pasireiškė visi pagrindiniai COVID-19 ligos požymiai: medikai karščiavo, kosėjo, jautė silpnumą, galvos skausmą. Tačiau po paros šie požymiai praėjo ir, atlikus tepinėlio tyrimą, rezultatas buvo neigiamas. Šiems medikams atliekama revakcinacija. 
Antruoju skiepu nebus vakcinuojami tik tie, kuriems po pirmo skiepo buvo nustatyta COVID-19 liga. Su COVID-19 sergančiais ligoniais dirbantiems medikams kas savaitę atliekamas  tyrimas, kurio dešimčiai medikų, paskiepytu pirmąją vakcinos doze,  buvo diagnozuota COVID-19 liga. Medikai pastebėjo, jog visi, paskiepyti pirmąją vakcina ir susirgusieji, sirgo lengvai. Diagnozuota ir besimptomių formų. 
Nuo pat pirmo skiepo Respublikinės Šiaulių ligoninės bei atraminių ligoninių medikus vakcinavo bendrosios praktikos slaugytojos Lina Sviridovienė, Raima Motiejūnienė, Inga Ivoškienė ir Irena Gailienė.  Odos ir veneros ligų skyriaus slaugytoja L. Sviridovienė pastebėjo, kad antruoju skiepu skiepijami medikai jaučiasi labiau atsipalaidavę: nebėra nei nerimo, nei baimės dėl nežinomybės, kuri dažną lydėjo po pirmojo skiepo. 

Dėl  savęs ir artimųjų
Edita Brazdžionytė, I chirurgijos skyriaus slaugytoja, šiuo metu dirbanti Ausų, nosies, gerklės ligų skyriuje įsikūrusiame covidinių ligonių skyriuje, po pirmosios vakcinos dozės jautėsi gerai. Tiesa, truputį skaudėjo dūrio vietą, bes skausmas savaime atlėgo. Jautė ir galvos skausmą, bet medikė sako, kad dažnokai ją vargina galvos skausmas, tad nėra tikra, kad šio skausmo priežastis buvo skiepas. 
Iki šiol Edita buvo skiepyta tik privalomais skiepais. Nei nuo hepatito, nei nuo gripo niekada nesiskiepijo. Medikė pasikliovė stipriu imunitetu. Bet šį kartą, kasdien matydama sunkios būklės ir mirštančius ligonius, medikė nusprendė skiepytis: ir dėl savęs, ir dėl artimųjų, tarp kurių – ir 83-ejų metų mama, kurios gyvybe tikrai nerizikuotų. 


Lijana Skirtauskienė, Ausų, nosies, gerklės ligų skyriaus bendrosios praktikos slaugytoja neslepia, kad iš pradžių dvejojo dėl skiepijimosi COVID-19 vakcina. Niekada anksčiau ir nuo gripo nesiskiepijo, bet niekada gripu ir nesirgo. Abejonių kilo ir dėl paties skiepo, nes nuomonių buvo visokių.  Nuomonė keitėsi, kai vis daugiau kolegių ėmė sirgti COVID-19. Persirgo visos ir slaugytojos, ir padėjėjos, dirbusios su coronavirusu užsikrėtusiais ligoniais. Ir pačiai teko saviizoliuotis dėl kontakto su sergančiuoju. Tiesioginis kontaktas buvo neišvengiamas, kai pati dirbo palapinėje, kurioje buvo imamas tepinėlis tyrimams.  Šiandien medikė neabejoja, kad skiepysis ir tėvai, ir vyras, ir vaikai, nes akivaizdu, kad be skiepo situacija dar ilgai nepasikeis. 


Loreta Dulinskienė, Chirurginės reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriaus slaugytojos padėjėja, net neabejoja, kad skiepytis reikia visiems. Anksčiau teko dirbti Kardiologijos reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuje bei operacinėje. Medikė sako, kad ten darbas buvo visai kitoks, nors taip pat lengva nebuvo. Dirbant su covidiniais ligoniais labiausiai medikę slegia dažnos mirtys ir didelis nusivylimas, kai žmogus miršta, o padėti jam niekuo negali. Kasdien matydama sunkio būklės ligonius, intubuotus prie dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatų, Loreta baiminosi užkrato ir iki šiol jo išvengė. Tačiau supranta, jog pasiskiepijus, bus daug saugiau ir ramiau. 


Ingrida Maselskienė, Chirurgijos reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriaus slaugytoja, sako, kad be skiepų su coronavirusu susitvarkyti jau neįmanoma – per daug lengvai plintantis virusas labai pavojingas. Medikė džiaugiasi, kad gydyti neteko sunkiai sergančių ligoninės darbuotojų, nebuvo ir skaudžių kolektyvo narių praradimų. Ir pati COVID-19 liga nesirgo. Tačiau tai tik paskatino skiepytis ir ją, ir šeimos narius. Po pirmo skiepo Ingrida jautėsi puikiai, tad ir dabar nejaučia jokio nerimo ir apie galimą skiepo pašalinį poveikį net negalvoja.

Zita Katkienė

Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
Taip pat skaitykite: