Apdovanotas Šiauliuose dirbantis geriausias šalies pareigūnų šuo

Neseniai Lietuvos čempionu tapęs Šiaulių apskrities policijoje 10 metų tarnaujantis belgų aviganis Bartas sulaukė sveikinimų ir dovanų. Keturkojį čempioną ir Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Patrulių rinktinės 1-osios kuopos kinologų būrio specialistą Marių Mižutavičių pasveikino kolegos ir Šiaulių apskrities policijos viršininkas Rimantas Bobinas. Keturkojui atiteko vitaminai ir kitokie skanėstai, o M. Mižutavičiui – premija.

M. Mižutavičius ir Bartas vienoje komandoje darbuojasi 3-ejus metus. Belgų aviganis ir patrulis greitai rado bendrą kalbą, todėl ne kartą sėkmingai dalyvavo įvairiose operacijose, ieškojo pasiklydusių žmonių, gaudė nusikaltėlius. Nuopelnų dėl puikių rezultatų M. Mižutavičius sau neprisiima. Sako, kad dirbant kartu itin svarbu būti partneriais. Kinologas keturkojui yra ne tik lyderis, kurio komandų privalu klausyti, tai ir puikus draugas. Bartas ir Marius neišskiriami darbe – kartu kartais praleidžia po keliolika valandų per parą. O pats geriausias atlygis už darbą – kartu praleistas laikas žaidžiant. M. Mižutavičius neabejoja, kad čempionu padėjo tapti tai, kad abu vieningai siekė tikslo.

Lietuvos policijos pareigūnų, dirbančių su tarnybiniais šunimis, daugiakovės pirmenybėse varžėsi varžėsi per dvi dešimtis varžovų. Šiauliečiai įveikė ne tik kolegas iš kitų Lietuvos miestų, bet ir kaimyninių šalių (Latvijos, Lenkijos, Estijos) atstovus. Varžybose komandos turėjo atlikti įvairias užduotis: apsaugos, sulaikymo įveikiant kliūtį, sulaikymo bandant suklaidinti šunį, bendrojo paklusnumo, pėdsekystės, žmogaus ir daiktų paieškos rungtis.

Šaltinis: null