Šiauliečiai mokėsi saldainių gaminimo paslapčių

Vėsų ir ankstyvą spalio rytmetį Vinco Kudirkos progimnazijos šeštokai ir aštuntokai išvyko į Klaipėdą. Čia mokiniai lankėsi UAB „ROSHEN“ saldainių fabrike. Tik pasipuošusiems baltais chalatais, kepurėlėmis, vienkartiniais batais, buvo leista įžengti į gamybines patalpas. Mokiniai sužinojo apie fabrike gaminamą produkciją, stebėjo, kaip verdama karamelė, iš jos gaminami saldainiai, patys galėjo pasigaminti po pieniškos karamelės ledinuką, gražiai jį įrišti ir papuošti juostele. Pasirodo, pačiam gaminti ledinuką nėra taip lengva – reikia įgūdžių. Pabaigoje visi mokiniai gavo dovanų po „ROSHEN“ fabrikuose gaminamų saldainių rinkinį.

Toliau mokinių laukė ekskursija po Klaipėdą – susipažinimas su mažosiomis Klaipėdos skulptūromis. O jų mieste tikrai gausu, reikia tik atrasti, kur jos slepiasi. Čia mums padėjo gidė Virginija, kuri ir surado skulptūras, ir papasakojo Klaipėdos krašto istoriją, supažindino su architektūra.

Persikėlę keltu per Kuršių marias, ekskursantai skubėjo į „Delfinariumą“, kur jų laukė smagus delfinų bei jūros liūtų pasirodymas. Ir visai nesvarbu, kad kai kurie vasarą lankėsi „Delfinariume“. Ne vienas mokinys sakė, jog šių gyvūnų šou galima stebėti daugybę kartų ir niekad nenusibosta: taip užburia savo šuoliais, savo nuostabiu krykštavimu.

Rita Samoškienė

Šaltinis: null