„Dagilėlis“ gali tapti šimtmečio ambasadoriais JAV

Idėją, kad Šiaulių berniukų ir jaunuolių choras galėtų pristatyti gražią Lietuvos valstybės sukaktį Jungtinėse Amerikos Valstijose, pirmoji pateikė Lietuvos garbės konsulė Klyvlande Ingrida Baublys – toks esą buvo „Dagilėlio“ muzikos sužavėtų išeivijos lietuvių pasiūlymas. Dabar šiai minčiai palaikymą pareiškė ir Jungtinių Amerikos Valstijų ambasada Lietuvoje.

Atrodo, kad pamažu realizuojasi užsienyje gyvenančių lietuvių noras Lietuvos valstybės 100-metį sutikti pasididžiuojant savo šalies kultūra. Dar šių metų pavasarį Šiaulių berniukų ir jaunuolių choras „Dagilėlis“ surengė koncertinį turą JAV. Kolektyvui grįžus, į Šiaulius atvyko ir Lietuvos garbės konsulė Klyvlande Ingrida Baublys. Žinoma išeivijos moteris perdavė lietuvių idėją, kad valstybingumo sukakties proga mūsų šalį, jos kultūrą geriausiai pristatytų Šiaulių „Dagilėlis“. Vienas žinomiausių Lietuvos kolektyvų esą galėtų surengti pasirodymus žymiausiose JAV scenose.

Tokią prasmingą Lietuvos 100-mečio minėjimo galimybę remia ir Jungtinių Amerikos Valstijų ambasadorė Lietuvai Anne Hall. Diplomatė savo laiške rašo pritarianti, kad „Dagilėlis“ turėtų apsilankyti Baltimorėje, Niujorke, Čikagoje, Filadelfijoje ir sostinėje Vašingtone.

„ Vieno žinomiausių jaunimo kolektyvų Baltijos šalyse pasirodymai suteiktų Jungtinių Amerikos Valstijų žmonėms galimybę susipažinti su neįtikėtino lygio Lietuvos chorinės muzikos tradicijomis. Koncertų ciklas ne tik pristatytų Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio jubiliejų, bet ir sutvirtintų diplomatinius bei kultūrinius mūsų šalių tarpusavio ryšius“, –  teigiama diplomatės A. Hall pasirašytame rašte.

Svarstoma, kad Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui skirtas Šiaulių kolektyvo koncertinis turas JAV galėtų vykti 2018 metų rudenį.