Dainų progimnazijoje – pavasarinė Kaziuko mugė

Vienas iš pirmųjų pavasario pranašų Lietuvoje – Kaziuko mugė. Kovo 2 dieną Šiaulių Dainų progimnazijoje nušurmuliavo pavasarinė Kaziuko mugė. Kaziuko mugėje dalyvavo PUG vaikai ir I-IV klasių mokiniai. Šventiškai pasipuošę pradinių klasių mokiniai, prisigaminę įvairiausių darbelių laukė savo puikiose prekyvietėse pirkėjų. Mugėje apsilankė ne tik visi
mokyklos darbuotojai, vyresnių klasių mokiniai, bet ir tėveliai, seneliai. Prekiaujama buvo rankų darbo įvairiais dirbiniais: gėlėmis, „saldžiomis sraigėmis“, mezginiais, popieriniais krepšeliais, moliniais dirbiniais, papuošalais, viščiukais iš siūlų, gyvomis gėlėmis, saldumynais. Populiariausia prekė – keksiukai. Buvo galima atsigerti giros, obuolių sulčių.

Svarbu tai, kad mokiniai tokių renginių mokosi ne tik kultūringai bendrauti, derėtis, taikyti matematikos žinias, bet ir džiaugtis draugų sukurtais meniškais dirbiniais, pasisemti kūrybinių idėjų.

Kaziuko mugės lankytojai išsinešė ne tik gausių lauktuvių, bet ir pavasarinę nuotaiką bei daug malonių įspūdžių.
Renginys vyko, įgyvendinant mokyklinį projektą „Velykų papročiai ir tradicijos“. Mugę organizavo pradinių klasių mokytojos metodininkės Irena Kazymirkienė ir Birutė Kasparienė, pradinių klasių vyr. mokytoja Neringa Vėlienė.

 

Informaciją parengė pradinių klasių mokytoja metodininkė Birutė Kasparienė