AktualuŠiauliaiŠvietimas

Dovana maiesiems šiauliečiams – pirmoko krepšelis

Vasara artėja link pabaigos, todėl tiek tevėliai, tiek mokiniai pradeda ruoštis Rugsėjo 1-ajai. Šiaulių miesto savivaldybė primena, kad pirmą kartą į mokyklos suolą besiruošiančių mokinių laukia staigmena – pirmoko krepšelis.

Spaudos konferencijoje Šiaulių miesto savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja Edita Minkuvienė priminė, kad miestas turi gražią tradiciją – parodyti dėmesį į mokyklą pirmą kartą žengiantiems pirmokams.

„Dovanojame šią dovaną, siekdami suteikti pirmokui drąsos atverti mokyklos duris, visgi antrasis ir pagrindinis tikslas yra priminti – šis vaikas yra šiaulietis. Nuo pat mažumės turime padėti mažiesiems puoselėti pačius geriausius jausmus ne tik savo šaliai, bet ir savo miestui“, – pranešė E. Minkuvienė.

Pirmoko krepšelis – tai kuprinė, kurioje galima rasti ypatingus daiktus. Krepšelis nėra socialinė parama, tai Šiaulių miesto savivaldybės iniciatyva pradžiuginti mažuosius šiauliečius.

 Dovanas puošia Šiaulių miesto logotipai, pirmoko krepšelyje yra šie dalykai:

  • sportinei aprangai skirtas maišelis /  kuprinė;
  • parkeris su plunksna, pritaikytas pirmoko rankai (tiek kairiarankiams, tiek dešiniarankiams);
  • plieninė gertuvė su miesto logotipu;
  • sąsiuviniai (linijomis ir langeliais);
  • sąsiuvinis, skirtas piešimui akvarele;
  • atšvaitinė liemenė, pritaikyta pirmokų sudėjimui;
  • atšvaitinė juosta ant rankos;
  • antistresinis kamuoliukas;
  • edukacinis žaidimas „Saulės miesto atradimai“;
  • saldainių „Rūta“  rinkinys.

Prie visų dovanų pridedamas ir Šiaulių miesto mero Artūro Visocko ranka pasirašytas sveikinimas pirmokui.  

Dovanos ne tik smagios, bet ir naudingos

„Stengiamės, kad dovanojami daiktai būtų pritaikomi praktiškai, pavyzdžiui, dovanodami plieninę gertuvę siekiame vaikams įdiegti įprotį – gerti vandenį, esant mokykloje. Tyrimais įrodyta, kad reguliarus vandens vartojimas padeda efektyviau susikaupti į mokymąsi“, – sakė Švietimo skyriaus vedėja. E. Minkuvienė teigia, kad svarbu rūpintis tiek fizine, tiek psichologine vaikų sveikata, todėl pirmoko krepšelyje galima rasti ir antistresinį kamuoliuką, kurio efektyvumą patvirtina specialistai.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos duomenys rodo, kad lietuvaičiams vis dar prastai sekasi su mokomuoju dalyku – matematika. Todėl šiemet Šiaulių miesto savivaldybė į pirmoko krepšelį įtraukė edukacinį žaidimą – „Saulės miesto atradimai“, kurio lenta pirmokus verčia mąstyti matematiškai.

Įveikus žaidimą laukia staigmena!

Įdomu tai, kad edukacinis žaidimas slepia 13 svarbių ir įdomių miesto vietų. Šiuos objektus pirmokas turės aplankyti, kad sužinotų atsakymus į  žaidimo klausimus. Keliaudamas per mokslo metus, moksleivis apsilankys įdomiausiuose Šiaulių miesto objektuose – tai bus puikus būdas pažinti Šiaulius. Atlikus visą užduoti vaiko lauks siurprizas!

Šiaulių miesto pasididžiavimas – saldainių fabrikas „Rūta“ jungiasi prie pirmoko krepšelio iniciatyvos

„Šiemet „Rūta“ švenčia 110 metų jubiliejų, dėl šios progos norime stabtelti ir pasidžiaugti ne tik išskirtine įmone, bet ir įmonės gimtuoju miestu, kuriame prasidėjo istorija, kvepianti šokoladu. Nusprendėme prisidėti prie visų pirmokų ir abiturientų sveikinimų“, – nuotaikingai naujieną pranešė „Rūtos“ marketingo vadovė Asta Kascėnienė.

Saldainių fabriko atstovė tikisi, kad į pirmoko krepšelį įdėtas „Rūtos“ saldainių rinkinys pasaldins pirmuosius pirmokų žingsnius į mokslo ir žinių pasaulį. Saldainių fabriko kurti saldainiai šiemet jau dovanoti Šiaulių miesto abiturientams, kuriems linkėta saldaus naujo gyvenimo etapo.

Šiaulių miesto savivaldybės informacija

Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
Taip pat skaitykite:

Artimiausi Renginiai