AktualuŠiauliai

Šiaulių gatvėse pakeisti jau beveik visi šviestuvai

Artėjant tamsiajam metų laikotarpiui, kuomet su kiekviena diena lauke vis darosi tamsiau ir tamsiau bei norisi daugiau jaukumo, UAB „Šiaulių gatvių apšvietimas“ turi puikių žinių! Prieš keletą metų startavęs ES dalinai finansuojamas Šiaulių miesto gatvių apšvietimo sistemos modernizavimo projektas jau visiškai artėja prie pabaigos ir rugsėjo viduryje pasieks finišo tiesiąją!

Šiauliai – modernus ir apšvietimo srityje lyderiaujantis miestas

Ne paslaptis, kad šviestuvai, kuriuos kasdien matome miesto gatvėse, yra ne tik miesto architektūrinių sprendimų, bet ir kuriamo įvaizdžio dalis. Juk miestą, taip pat kaip ir žmogų, pasitinkame pagal „rūbą“! Na, o jei „rūbas“ šiuolaikiškas ir modernus, kyla žmonių pasitenkinimo gyvenimo kokybe lygis, formuojamas teigiamas vietos identitetas bei skatinamas vietos turizmas, nes į tokį miestą norisi ne tik sugrįžti, bet ir investuoti!

Siekiant energijos efektyvumo apšvietimo sistemoje didinimo bei miesto įvaizdžio gerinimo, UAB „Šiaulių gatvių apšvietimas“  2020 m. pabaigoje pradėjo Šiaulių miesto gatvių apšvietimo sistemos modernizavimo projekto įgyvendinimą, kuriam pasibaigus Šiaulių mieste iš esmės bus atnaujinta dešimtadalis Šiaulių apšvietimo tinklo (iš naujo klojami vamzdžiai, tiesiami kabeliai, statomos naujos cinkuotos atramos) ir neliks nei vieno seno (natrio, metalo halidų ar gyvsidabrio) šviestuvo. Visi jie bus pakeisti į modernius LED šviestuvus.

UAB „Šiaulių gatvių apšvietimas“ direktorius Tomas Petreikis džiaugiasi, kad: „Šiaulių miesto gatvių apšvietimo tinklai dar nuo 2004 m. Lietuvos mastu išlaiko moderniausiųjų poziciją. Jau 2004–2006 m. Šiaulių miestas buvo pirmasis miestas, kurio visi šviestuvai su gyvsidabrio lempomis buvo pilnai pakeisti į šviestuvus su aukšto slėgio natrio garų lempomis. Praėjus 20 m. mes vis dar nenorime paleisti šios srities lyderių pozicijos ir šiuo metu baigiame vykdyti keletą metų trukusį Šiaulių miesto gatvių apšvietimo sistemos modernizavimo projektą. Iki tikslo liko, galima sakyti, tik vienas žingsnis. Iš 13 000 tūkst. Šiaulių miesto gatvėse šviečiančių šviestuvų, nepakeistų liko vos 3000! Tad jau visai netrukus galėsime dar kartelį pasidžiaugti, kad ir vėl esame vienintelis miestas Lietuvoje, turintis tvarius ir modernius, šviestuvus VISAME MIESTE“.

UAB „Šiaulių gatvių apšvietimas“ veiklos prioritetas – draugiškos gamtai aplinkos kūrimas

Įgyvendinę projektą, Šiauliai ne tik efektyviau naudos energetinius išteklius, bet ir prisidės prie aplinkos tausojimo: LED šviestuvai naudoja mažiau elektros energijos, mažėja energijos sąnaudos elektrai gaminti, o tuo pačiu – ir į aplinką išskiriamo anglies dioksido. Be to, modernizuota sistema leidžia taupyti elektros energiją ne tik dėl mažesnės šviestuvų galios, bet ir dėl galimybės fokusuoti jų skleidžiamą šviesą taip, kad ši šviestų tik reikiama kryptimi. Tuo tarpu kitų rūšių šviestuvai šviečia į visas puses ir jų skleidžiamos šviesos fokusuoti negalima, todėl jos išnaudoja daug daugiau energijos, nei koncentruoti LED šviestuvai. Pastarieji, nakties metu, kai gyventojų aktyvumas sumažėja, automatiškai sumažina apšvietimo intensyvumą nuo 20 iki 70 proc. (priklausomai nuo apšviečiamos vietos). Šis faktas yra labai svarbus ir siekiant šviesos taršos sumažinimo. Ne veltui šviesos taršos problemos aktualumas vis dažniau iškeliamas į viešąją erdvę. Būtina atkreipti dėmesį į jos mąstą ir imtis būtinųjų priemonių šviesos taršos lygiui miestuose sumažinti.

Pasak UAB „Šiaulių gatvių apšvietimas“ direktoriaus Tomo Petreikio, „Dabartiniais laikais jau reikia džiaugtis ne tuo, kad miestas matomas iš kosmoso palydovų, bet tuo, kad jo iš ten nebesimato. Įgyvendinus Šiaulių miesto gatvių apšvietimo sistemos modernizavimo projektą, dėl galimybės fokusuoti LED šviestuvų šviesą, pastarosios taršos lygis Šiaulių mieste turėtų stipriai sumažėti. Kaip ir miesto išlaidos. Nors projektui pasibaigus jau švies kiekvienas šviestuvas (dabar naktį kas antras šviestuvas yra užgesinamas), paradoksalu, tačiau Šiaulių miestas kasmet sutaupys, nes suvartos apie 40 proc. mažiau elektros energijos, nei buvo suvartojama iki projekto įgyvendinimo pradžios. Planuojama, kad, atsižvelgiant į šios dienos elektros energijos kainas, iš elektros energijos sutaupymo investicijos atsipirks per 12 m. Kylant elektros energijos kainoms – ir greičiau“.

UAB „Šiaulių gatvių apšvietimas“ primena, kad Šiaulių miesto gatvių apšvietimo sistemos modernizavimo projekto finansavimo sutartis su Lietuvos verslo paramos agentūra pasirašyta 2020-11-11. Bendra projekto apimtis – beveik 4 mln. Eur: 1,6 mln. Eur skyrė ES iš struktūrinių fondų, 1,5 mln. Eur bendrovė skolinasi iš AB „Šiaulių bankas“ ir dar beveik 1 mln. Eur prisidėjo pati Bendrovė. Šiaulių miesto gatvių apšvietimo sistemos modernizavimo projekto darbai planuojami baigti iki šių metų rudens vidurio.

UAB „Šiaulių gatvių apšvietimas“ informacija

nuotr. S. Jankausko

Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
Taip pat skaitykite:

Artimiausi Renginiai