AktualuŠvietimas

„Erasmus+“ suteikia galimybę keliauti, susirasti naujų draugų ir įgyti patirties

Pirmasis tarptautinis „Erasmus+“ projekto Be-well@ school.eu dalyvių susitikimas Lenkijoje: bendravimo džiaugsmas, nauji iššūkiai ir neįkainojamos patirtys.

2017 metų vasario 5 – 11 dienomis 4 Šiaulių ,,Saulėtekio“ gimnazijos trečiųjų klasių mokiniai, lydimi mokytojo R.Gečo, vyko į projektinį susitikimą Przemysl mieste Lenkijoje. Projekte taip pat dalyvauja mokiniai iš Vokietijos, Italijos ir Lenkijos. Šio „Erasmus+“ projekto misija – skatinti mokinius labiau domėtis sveika mityba, ekologija, naujausiomis technologijomis ir mokytis tolerancijos ir pakantumo visų tautybių žmonėms. Šio, pirmojo, susitikimo tikslas buvo susipažinti vieni su kitais bei atlikti paskirtą užduotį – paruošti pamoką pagal iš anksto duotą temą.

Visi mokiniai projekto pradžioje buvo suskirstyti į keturias tarptautines grupes. Atvykus į Lenkijos pietryčiuose, netoli Ukrainos sienos kalvotoje vietovėje esantį Przemysl miestą, dydžiu prilygstantį pusei Šiaulių, pirma diena buvo skirta susipažinimui. Nuo antradienio iki ketvirtadienio mokiniai dirbo tarptautinėse grupėse, kūrė projekto koordinatorių paskirtą užduotį – pamoką. Viena grupė mokė dainuoti, kita – šokti, trečia sukūrė pamoką apie socialinius tinklus, o ketvirtoji pamokė istorijos, senųjų mitų bei atidumo pamokos metu. Pasirodo, sukurti keturiasdešimt penkių minučių trukmės pamoką nėra taip lengva, kaip gali atrodyti iš pirmo žvilgsnio. Tačiau svarbiausia, kad buvo linksma ir informatyvu.

Projekto dalyviai, atvykę iš užsienio, gyveno lenkų mokinių šeimose. Mokiniai kėlėsi, miegojo, valgė ir gyveno svetingose lenkų šeimose ir tapo šeimos dalimi. Tikriausiai vienas didžiausių iššūkių buvo kalbos barjeras, nes daugelis šeimų narių nemokėjo anglų kalbos, tačiau jaunimas kalbėjo tikrai neblogai. Atvykėliams taip pat teko pasinaudoti ir viešuoju transportu, susipažinti su miestu, apžiūrėti ir pabuvoti vietose, kur laiką mėgsta leisti lenkų jaunimas, susipažinti su savo host family (vert.iš anglų k. – priimanti šeima) draugais. Nors projekto dalyviai buvo užsienyje, į mokyklą ėjo kiekvieną dieną nuo ankstaus ryto iki popietės, o vakarus leido su host familys, žaisdami įvairius žaidimus, gamindami tradicinius lenkų patiekalus, o penktadieni visi draugiškai keliavo į ekskursiją po Krokuvą, apsilankė druskų kasyklose Veličkoje ir Krokuvos senamiestyje.

Šios kelionės metu mokiniai susipažino su naujomis kultūromis, sužinojo įdomių dalykų – kaip rengiama pamoka ar kaip gaminami tradiciniai lenkų koldūnai, susirado naujų draugų, o svarbiausia – pagilino savo anglų kalbos žinias ir įgijo kompiuterinių technologijų valdymo ir tarptautinio bendradarbiavimo bei bendravimo kompetencijų.

 

Austėja Grinytė, Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos IIIb klasės mokinė,
Erasmus+ projekto Be-well@school.eu dalyvė

Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
Taip pat skaitykite:

Artimiausi Renginiai