Estrados meno studijų programos absolventai atsisveikino baigiamaisiais spektakliais

Birželio 1 d. Šiaulių universiteto estrados meno studijų programos absolventams baigėsi baigiamųjų darbų maratonas. Per dvi dienas ketvirtakursiai baigiamųjų darbų vertinimo komisijai ir žiūrovams pateikė net tris spektaklius – Šiaulių miesto kultūros centre pristatė teatralizuotą koncertą „Ant sienos“, o Valstybinio Šiaulių dramos teatro mažojoje ir didžiojoje salėse V. Sigarevo pjesę „Juodas pienas (rež. A. Gluskinas) ir judesio spektaklį pagal D. Razausko kūrybą „Tarp juodų ir baltų debesų“ (rež. A. Lebeliūnas).aga 1

Šiais metais estrados meno bakalauro studijas baigė 10 studentų – Giedrius Arlauskas, Greta Grybaitė, Rasa Jankūnaitė, Viktorija Kulbokaitė, Armida Lėščiūtė, Ema Stančikaitė, Vincas Vaičiulis, Monika Vaičiūtė, Auksė Vainauskaitė ir Rūta Vasiliauskaitė. Šiems studentams studijos buvo kupinos įvairių įvykių, išbandymų, džiaugsmų ir nusivylimų. Didžiausias iššūkis studentams ko gero buvo tada, kai, likus pusmečiui iki baigiamųjų darbų pristatymo, juos paliko kurso vadovas Antanas Gluskinas. Mokslo metus teko baigti su nauju vadovu – režisieriumi Alrydu Lebeliūnu.aga 2

Po paskutinio absolventų diplominio spektaklio „Tarp juodų ir baltų debesų“ salėje nugriaudėjo audringi plojimai, į sceną pasveikinti jaunųjų aktorių lipo jų draugai, artimieji, bičiuliai. Ne vienas absolventas stovėdamas scenoje su gėlėmis ir netgi braukdamas džiaugsmo ašaras ilgai prisimins šias jaudinančias akimirkas – paskutines savo Alma Mater.

Jaunasis aktorius Giedrius Arlauskas prisipažino, kad lengva studijuoti nebuvo. „Buvo visko, tačiau atėjus laikui viskas atsistojo į savo vietas. Kiek įdėjome darbo, tiek ir gavome. Tarp kurso draugų buvo įvairių dalykų – ir pykomės, ir džiaugėmės, bet visus sunkumus vis dėlto įveikėme. Visi mūsų parodyti baigiamieji darbai buvo labai skirtingi, todėl vertinimo komisija ir žiūrovai galėjo mus įvertinti visapusiškai. Savo ateitį tikiuosi susieti su scena. Ji mane žavi ir traukia“, – po paskutinio diplominio spektaklio sakė Giedrius.

aga 4„Negaliu dar atsigauti po spektaklio. Pasirodo, ketveri ilgo darbo metai baigėsi per du vakarus. Tai neįtikėtina! Labai gera!“ – džiaugėsi absolventė Rasa Jankūnaitė. Jos manymu, studijos Šiauliuose davė daug. Rasa: „Niekada gyvenime negalvojau, kad studijuosiu Šiauliuose, bet taip nutiko. Šiandien aš galiu drąsiai pasakyti, kad aš nesigailiu, kad studijavau čia. Per ketverius metus aš čia gavau labai daug – subrendau kaip žmogus, kaip asmenybė. Ši studijų programa labai daug prie to prisidėjo. Dabar manęs laukia vasaros darbas Škotijoje, nes reikia užsidirbti kažkiek pragyvenimui, o po to labai norėčiau tęsti scenos meno studijas magistrantūroje“.

aga 10Ema Stančikaitė studjas įvertino nevienareikšmiškai. „Tikėjausi daugiau, tačiau pati įdėjusi daugiau pastangų, pasiekiau tai, ką norėjau. Šiaip, manau, kad estrados meno studijos padeda tapti laisvu kūrėju. Tik reikia pačiam daug dirbti“, – po paskutinio suvaidinto spektaklio Šiauliuose sake Ema.

Absolventų baigiamuosius spektaklius stebėjusi ilgametė scenos kalbos dalyko dėstytoja lektorė Virgilija Stasevičiūtė mano, kad studijas šiais metais baigė labai puikus jaunųjų aktorių kursas. „Aš juos labai mylėjau, nes mačiau, kokie jie yra darbštūs. Dabar galiu tiesiog pasakyti, kad šie žmonės yra atkaklios, ieškančios ir kūrybiškos asmenybės. Jie nuo pat pirmo kurso buvo labai imlūs ir darbštūs“, – pažymėjo dėstytoja.

Nuo 2008 m. gyvuojančios estrados meno studijų programos studentai baigiamuosius spektaklius šiemet pirmą kartą vaidino ne Mokomajame teatre, o miesto salėse. Perdavus Mokomojo teatro pastatą S. Sondeckio menų gimnazijai, Šiaulių universiteto estrados meno studentai persikėlė į „Studentų kampą“, o vėliau ir į V. ir Vl. Zubovų rūmus Aušros alėjoje.