Festivalis „Nepatogus kinas“ atvyksta į Šiaulius

Spalio 14–31 d. 15-asis tarptautinis dokumentinių filmų festivalis „Nepatogus kinas“ atvyksta ir į Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešąją biblioteką.

Kviečiame savo lankytojus NEMOKAMAI žiūrėti festivalio filmus individualiai arba bendruose filmų seansuose:

Spalio 14–31 d. – INDIVIDUALIOS FILMŲ PERŽIŪROS

  • Jums tereikia išsirinkti filmus (PROGRAMA), kuriuos norite pamatyti, ir atvykti į Didžiąją skaityklą, kur galėsite juos žiūrėti bibliotekos darbo metu.
  • Dėl prisijungimo prie virtualios kino salės teiraukitės bibliotekos Didžiosios skaityklos bibliotekos darbuotojo.
  • Filmų peržiūros vyks Didžiosios skaityklos individualiose darbo vietose. Lankytojų prašome atsinešti savo ausines.

Spalio 19, 20, 28 ir 29 d. – BENDRI FILMŲ SEANSAI

Prašome registruotis į pasirinktą kino seansą INTERNETU (www.savb.lt) arba tel. (8 41) 52 37 46. Filmų seansai vyks Konferencijų salėje.

Spalio 19 d., antradienį, 16 val. bibliotekos lankytojai kviečiami kartu žiūrėti filmą „Dainuojantys vyrai“ (rež. Dylan Williams).
Šmaikštus, melancholiškas ir šiltas filmas pasakoja apie Velso miestelio vyrų chorą. Devyniasdešimtmetis režisieriaus tėvas parduoda šeimos namą ir pradeda ruoštis savo laidotuvėms. Gyvenime jam telikęs vienintelis džiaugsmas ir paguoda – kas savaitę vykstančios vyrų choro repeticijos. Šis filmas mums primins apie meno poveikį – jis gali gydyti, motyvuoti ar sutelkti. Po bendro seanso „Nepatogus kinas“ pakvies virtualiai aptarti meno poveikį sveikatai.

Spalio 20 d., trečiadienį, 18 val. kartu žiūrėsime filmą „Iš jūros gelmių“ (rež. Robin Petré).
Tai – labai nepatogus, bet būtinas filmas, nes neretai, žiūrėdami į vandenyje žaidžiančius delfinus ir gracingas gulbes, nematome netoliese esančių naftos tanklaivių. Tuo tarpu laukinė gamta kenčia nuo žmogaus veiklos ir gelbėtojai kasmet susiduria su vis daugiau ir vis žiauresnėmis gyvūnų skausmo formomis. Po bendros filmo peržiūros „Nepatogus kinas“ pakvies virtualiai pasikalbėti apie Baltijos jūros taršą ir gyvūnų apsaugą.

Spalio 28 d., ketvirtadienį, 12 val. bibliotekoje žiūrėsime filmą „Pasienio paukščiai“ (rež. Vytautas Puidokas).
Nepaisydami politikos ir sienos tarp Lietuvos ir Kaliningrado, ją nuolatos kerta migruojantys paukščiai, užsukantys į skirtingose sienų pusėse esančias ornitologijos stotis. Pirmąsyk po Sovietų Sąjungos griūties abiejų šalių ornitologijos stočių darbuotojai pradeda vystyti bendrą projektą. Režisierius Vytautas Puidokas įamžina šį susitikimą, o po filmo seanso liksime su juo virtualiai pasikalbėti apie filmą.

Spalio 29 d., penktadienį, 14 val. bibliotekos lankytojus kviečiame žiūrėti filmą „Būsiu su tavim“ (rež. Virginija Vareikytė, Maximilien Dejoie).
Šiame filme dvi moterys – psichologė ir policijos pareigūnė – imasi sudėtingos misijos – gimtajame Kupiškio miestelyje sumažinti rekordinį savižudybių skaičių. Jos gelbėja vienišiausius savo bendruomenės narius jautrumu ir empatija, malšina krizę ir įrodo, kad savižudybių prevencija gali būti veiksminga. Pasibaigus filmui turėsime galimybę virtualiai susitikti su filmo kūrybine komanda.


Lankantis bibliotekoje prašome laikytis nustatytų saugos reikalavimų, su savimi turėti Galimybių pasą ir asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą!

Rekomenduojami video
Taip pat skaitykite: