Greičiausias Šiaulių šuo – papiljonas Džiazas

Vikrus nedidelis papiljonų veislės šuo „Džiazas“ geriausias Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Informatikos ir ryšių skyriaus vyr. specialisto Giedriaus Vainausko draugas. Praėjusį savaitgalį vyras su savo augintiniu Šiauliuose vykusiose varžybose buvo patys greičiausi ir tiksliausi. Įveikę 44 (įvairių dydžių ir kategorijų) varžovus laimėjo Šiaulių miesto mero taurę. Taip pat pelnė I-ąją vieta Open agility small rungtyje ir gavo pirmąjį kandidato į Lietuvos čempionus titulą.

jazas(1)Džiazas Vainauskų namuose atsirado prieš dvejus metus. Vyras pasakoja, kad prieš kelerius metus neteko ankstesnio, net 16 metų gyvenusio, augintinio. Tačiau namuose dar gyveno vaikai, tad apie naują keturkojį šeima nesvarstė. Vėliau atžaloms išvykus studijuoti, žmona pasakė, kad nori šuns ir būtent papiljonų veislės. Tą patį vakarą pora internete susirado ir nusipirko naują augintinį.

„Šios veislės šunys – cholerikai. Labai judrūs, ramiai gulėti jiems sunku, nuolat reikalauja dėmesio ir be galo mėgsta žaisti“ – apie augintinį pasakoja vyras. Kad šuo turėtų kur išlieti energiją G. Vainausko kolega pakvietė lankyti specialias treniruotes, kur šunys mokomi paklusnumo, bėgioja per kliūtis, užsiima vikrumo sportu. Toks laisvalaikis vėliau peraugo į gana rimtą pomėgį – Giedrius Vainauskas su Džiazu pradėjo dalyvauti varžybose – iš pradžių jaunimo, o prieš pusmetį ir suaugusiųjų grupėje. Pasirodyti sekėsi vis geriau ir iš varžybų duetas dažnai grįždavo pelnę prizines vietas.

dziazasNors pergalės – saldžios, į jas veda ilgas ir daug jėgų reikalaujantis darbas. Du kartus per savaitę Džiazas su šeimininku keliauja į treniruotes, o kiekvieno pasivaikščiojimo metu taip pat tenka ne tik žaisti, bet ir prisiminti komandas. Nors į varžybas keliaujama pilnai pasiruošus, Džiazas, kaip sako jo šeimininkas, labai gudrus šuo: „Pastatau Džiazą prie starto ir iš žvilgsnio jau matau, kad šiandien jis nenori ir nebėgs. Jis tiesiog per daug protingas. Kas jam iš to bėgimo? Jeigu jis nebėgs, aš norėdamas motyvuoti pradėsiu su juo žaisti, jam taip daug įdomiau negu bėgti“.

Papiljonai patenka į protingiausių šunų dešimtuką, tad ir namuose, anot G. Vainausko, jokių išdaigų nekrečia: „Džiazas labai protingas šuo, grįžus namo iškart nepuola pasitikti. Nors ir labai nekantrauja, bet ramiai guli kol rakini duris, suvedi signalizacijos kodą ir tik kai pagaliau atsilaisvini, puola sveikintis“.

Džiazas dar tik pradeda karjerą varžybose. Kadangi tai jaunas šuo, šeimininkas tikisi, kad svarių pergalių bus dar daugiau.

Šaltinis: null