Įspūdingiausias metų bėgimas „Runway Run“ jau šį šeštadienį

Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje balandžio 6 dieną Šiaulių karinio aerodromo kilimo ir tūpimo taku vyks vienas unikaliausių bėgimų Lietuvoje „Runway Run 2019“! Sportininkams tai bus distancija siekiant pelnyti prizinę vietą, o tūkstančiams kitų dalyvių – tai galimybė dalyvauti unikaliame renginyje, kuriame puikiai dera aktyvus laisvalaikis su šeima ar draugais, kariuomenės ir visuomenės bendrystė, pagarba NATO vertybėms.

„Runway Run 2019“ – vienintelis toks Lietuvoje bėgimas, vykstantis Šiaulių aerodromo kilimo ir tūpimo taku, kuriuo kyla ir leidžiasi Lietuvos karinių oro pajėgų orlaiviai kartu su NATO oro policijos misiją vykdančiais sąjungininkų naikintuvais. Šis bėgimas skirtas paminėti 15-ąsias įstojimo į NATO aljansą metines, NATO organizacijos 70-metį ir Lietuvos karinių oro pajėgų 100-ąsias įkūrimo metines.
Šiaulių miesto savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto departamento direktorė Asta Lesauskienė spaudos konferencijoje informavo, kad „Runway Run“ yra pripažintas miesto reprezentaciniu renginiu.

„Didžiuojamės, kad Šiauliuose turime tokį renginį, kuris suartina kariuomenę ir visuomenę, skatina pažinti organizacijas ir pajėgas, kurios saugo ne tik miestą, šalį, bet ir visą regioną. Tikrai labai svarbu iš arti pamatyti savo NATO partnerius, kurie su mumis jau 15 metų“, – kalbėjo Asta Lesauskienė.

Bėgimo organizatoriai kviečia visus šiauliečius ir miesto svečius šį šeštadienį apsilankyti KOP Aviacijos bazėje ir dalyvauti atraktyvioje šventėje. Nors oficialiai renginys vadinamas bėgimu, tačiau lenktyniauti su NATO naikintuvu galima ir einant, įveikiant trasą kartu su augintiniu, o vaikai galės naudotis paspirtukais ar riedučiais. Kartu su Lietuvos kariais bėgs mūsų sąjungininkai, organizacijos, sporto klubai, mokymo įstaigos, visi norintys nuo jauniausio iki vyriausio.

„Norintiems palenktyniauti turime rėmėjo – oficialaus „Toyotos“ atstovo Lietuvoje UAB „Sovli“ įsteigtus prizus. Priziniame fonde net 2 000 eurų, taigi, prizus po 500, 300 ir 200 eurų pasidalys trys greičiausiai 3 000 metrų įveikę vyrai ir trys moterys. Taip pat yra paruošti Aviacijos bazės suvenyrai, dovanos skaitlingiausioms komandoms“, – pasakojo Aviacijos bazės atstovas Arnas Glazauskas.

Dar prieš bėgimą prie staro linijos vyks ne tik įprasta apšilimo mankšta, bet ir pagalvių mūšis. Tradiciškai prie finišo linijos bus paruošta Lietuvos kariuomenės sąjungininkų karinė ekspozicija, bus galima apžiūrėti karių naudojamą ginkluotę, ekipuotę, techniką. Pirmą kartą savo transportą, įrangą ir ginklus pristatys ir viešumoje retai matomos Specialiųjų operacijų pajėgos.

Šventės dalyvius kariškiai ragina registruotis internetu www.runwayrun.lt, o į renginį kviečia atvykti dviračiais arba viešuoju transportu. Kadangi atvykstančiųjų į „Runway Run“ gali būti iki 10 tūkstančių, automobilių eismas ir stovėjimo vietos parinkimas tampa sudėtinga užduotimi.

Pasak Šiaulių savivaldybės Kūno kultūros ir sporto skyriaus vedėjo Gintaro Jasiūno, šiemet susitarta dėl specialaus autobusų maršruto. Balandžio 6 d. nuo 9.00 iki 16.00 val. pagal keleivių poreikį autobusai kursuos papildomu maršrutu Gegužių žiedas–Šiaulių oro uostas. Nuo Gegužių žiedo autobusas važiuos iki centro, tada – iki  Lakūnų stotelės (Gegužių g.–Tilžės g.–Stoties g.–P. Višinskio g.–Dubijos g.–Aerouosto g.). Atgal grįš tuo pačiu maršrutu.

Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
Taip pat skaitykite: