Pavasario darbai Šiaulių gatvėse: ką svarbu žinoti miestiečiams?

Pavasaris šiais metais į šalį ateina neskubėdamas – orai tai atšyla, tai atšąla, vietomis vis dar sukausto šaltukas, susidaro plikledis. Todėl net ir dabar kelių barstymo ir valymo technika – budi garažuose, ypatingai, po žiemos išdaigų vakar. Šiaulių kelininkai mieste žiemos sezoną baigė tik kovo viduryje ir jau pradeda pavasarinius miesto tvarkymo darbus. Tuo tarpu pėstiesiems, automobilių vairuotojams ir motociklininkams patariama pavasario sezoną pradėti palengva ir neprarasti budrumo.
Tarp žiemos pabaigos ir pavasario pradžios
Nors kalendorinis pavasaris jau prasidėjęs, o ir pirmasis jo mėnuo pabaigos link, žiema iš šalies dar nepasitraukė. Temperatūra kartais pakyla ir iki 10 laipsnių aukščiau nulio, tačiau kartais vis dar šąla arba net sninga. Ypatingai tai aktualu pastaruoju metu, kai vietomis šviečia saulė, lyja, sninga, šąla – tokios sąlygos būdingos laikotarpiui tarp žiemos pabaigos ir tikro pavasario pradžios, todėl „Ecoservice projektai“ Teritorijų valymo padalinio vadovas Egidijus Skvireckas skatina vairuotojus atidžiai stebėti kelio dangą.
„Ne tik nakties minusas, bet ir ryto pliusas, siekiantis 1 ar 2 laipsnius šilumos, gali būti pavojingi – keliai aplediję ir slidūs. Net ir tuomet, kai nelijo, ir ryte kelias sausas, vietomis vis dar gali susidaryti plikledis, todėl vairuotojams šiuo metu tarp sezonų vertėtų dar neįsijungti vasaros vairavimo rėžimo. Tą patį galime patarti ir pėstiesiems – nepastovi oro temperatūra ir mišrūs krituliai gali labai staiga padengti šaligatvius ledo sluoksniu“, – pataria E. Skvireckas.
Įprastai oficialus pavasaris miesto gatvėse prasideda tuomet, kai savivaldybė paskelbia sezono pradžią. Per ilgą darbo patirtį „Ecoservice projektai“ ekspertai pastebi, kad oficialusis pavasaris paskelbiamas galutinai nutirpus sniegui ir atšilus žemei, pavyzdžiui, šiais metais Šiauliuose šiltojo sezono pradžia paskelbta kovo 12 d., o 2018 m. – kovo 20. Žiema oficialiai mieste pasibaigė ir jau vykdomi pavasariniai Šiaulių gatvių tvarkymo darbai. Priklausomai nuo miesto dydžio, pavasarinis tvarkymas mieste baigiamas per 2-4 savaites. Pavyzdžiui, Šiaulių gatves po žiemos pavasariui kelininkai planuoja paruošti per 20 dienų.
Švariose gatvėse šiauliečiai saugesni
Didžioji pavasarinių miesto tvarkymo darbų dalis – kai nuo šaligatvių ir kelkraščių renkami skaldos, smėlio ir druskos mišinių likučiai, susikaupę po intensyvaus žiemos sezono. Įprastai viskas sušluojama, surenkama ir išvežama. Tokie darbai atliekami ne tik Šiaulių gatvėse, bet ir aikštėse bei šaligatviuose, tačiau tvarkant pėsčiųjų zonas naudojama lengvesnė technika, daugiau darbo atlieka žmonės – šitaip nesugadinamas grindinys.
„Tokie darbai yra būtini siekiant mažinti dulkių ir kietųjų dalelių kiekį mieste – tuomet ir oras kiek grynesnis, ir aplinkai mažiau kenkiama. Tiesa, tvarkingos gatvės reikalingos ir netrukus grįžtantiems motociklininkams, kadangi dulkės ir akmenukai keliuose kelia grėsmę jų saugumui. Šių transporto priemonių vairuotojams į gatves siūlome grįžti vidutinei oro temperatūrai perkopus 10 laipsnių – tuomet keliai jau būna sutvarkyti, nebelieka grėsmių vasarinėmis padangomis pasikausčius užlėkti ant staiga susiformavusio plikledžio“, – sako E. Skvireckas.
Tuo tarpu ne tik motociklininkams, bet ir automobilių vairuotojams šio pavasarinio tvarkymo metu verta  atidžiau stebėti kelius. Norint tikrai kokybiškai ir operatyviai išvalyti gatves, kelininkai skatina atkreipti dėmesį į kelių ženklinimą. Šie skirti siekiant atlaisvinti sudėtingesnes gatves, kad kelių valymo technika galėtų pravažiuoti ir atlikti savo darbą. Taip pat svarbu žinoti ir tai, kad gatvių šlavimo technika juda beveik taip pat lėtai, kaip ir žiemą kelius nuo sniego vaduojantys automobiliai, todėl svarbu išlikti supratingiems ir kantriems – techniką lenkti ramiai, staigiai nestabdant ir įvertinus atstumą.

Šaltinis: null