Japonijos ambasadorius Šiauliuose norėtų surengti japonų studentų vasaros sesiją

Šiaulių miesto savivaldybėje lankėsi Japonijos ambasadorius J. E. Toyoei Shigeeda. Svečią pasitiko meras Artūras Visockas, mero pavaduotojas Stasys Tumėnas. Susitikime taip pat dalyvavo Šiaulių universiteto rektorius Donatas Jurgaitis, kiti Universiteto atstovai.

Meras A. Visockas garbiam svečiui pristatė Šiaulius ir pasidžiaugė, kad seniausias iš didžiųjų miestų šiemet švenčia 780-ąjį gimtadienį.  Ambasadoriui papasakota apie Šiaulių pavadinimo kilmę ir pirmąjį miesto vardo paminėjimą vokiečių kronikose.

„Šiauliai – miestas, kurį planavau aplankyti nuo pat savo darbo Lietuvoje pradžios, ir pagaliau mano norai išsipildė. Labai patogus susisiekimas su Vilniumi, atvykome greitai ir patogiai, o pakeliui fotografavau daug puikių Lietuvos kraštovaizdžių. Šiauliai mane žavi savo žalia aplinka, pastebėjau daug besidarbuojančių žmonių, jūsų miestas man kažkuo primena Japonijos miestus“, – kalbėjo Toyoei Shigeeda.

Japonijos ambasadorius miesto vadovams pasakojo siekiantis užmegzti kuo daugiau ekonominių, kultūrinių ir akademinių tarpusavio ryšių.

Šiaulių universiteto rektorius Donatas Jurgaitis informavo, kad universitetas jau keletą metų bendradarbiauja su Japonijos aukštojo mokslo institucijomis.

„Šiuo metu turime pasirašę dvi bendradarbiavimo sutartis. Bent trys universiteto profesoriai stažavosi Japonijoje, tikiuosi, kad ateityje ryšiai mokslo srityje tik stiprės“, – kalbėjo Donatas Jurgaitis.

Toyoei Shigeeda įsitikinęs, kad yra galimybių į Šiaulius pritraukti mokslininkų iš Japonijos arba čia surengti japonų studentų vasaros sesiją. Be abejo, reikėtų nemažai bendrų pastangų, kad tokią iniciatyvą pavyktų įgyvendinti.

Japonijos ambasadorius tvirtino, kad viena iš pagrindinių jo darbo Lietuvoje užduočių – padidinti atvykstančių japonų turistų skaičių.

„Dabar per metus Lietuvą aplanko vos 20 tūkstančių japonų, mano tikslas šį skaičių padidinti iki pusės milijono turistų. Japonai mielai lanko Vakarų Europos šalis, jiems tikrai patiktų ir Baltijos šalys, tik per mažai apie jas žinoma“, – sakė Toyoei Shigeeda.

Šiaulių „Rūtos“ saldainių paragavęs svečias iš Japonijos teigė, kad į geriausių lauktuvių iš Lietuvos sąrašą greta lino ir gintaro galima drąsiai įrašyti ir lietuviškus saldumynus.

Šaltinis: null