Šiaulių universiteto diplomai įteikti 891 absolventui

Birželio 21 dieną įteikti diplomai Šiaulių universiteto (ŠU) 19-osios laidos absolventams. Universitetą baigė 640 bakalaurų, 224 magistrai, 27 absolventai baigė laipsnio nesuteikiančias pedagogikos studijas. Iš viso 2016 m. laidoje yra 891 absolventas. Šiais metais įteikti 37 diplomai su pagyrimu – 12 bakalauro ir 25 magistro. Absolventė Marija Staponkutė laimėjo ŠU alumnų asociacijos prizą – skrydį oro balionu.

1(1)Iškilminga diplomų įteikimo Šiaulių universiteto absolventams ceremonija vėl buvo surengta Šiaulių arenoje. Šiemet universitetas išleidžia 19-ą absolventų laidą nuo Šiaulių universiteto įkūrimo ir 66-ą laidą nuo Šiaulių aukštosios mokyklos įkūrimo. Šiemet studijas baigia 634 moterys ir 257 vyrai.

Iš beveik 900 šių metų absolventų dalis (236) studijas baigė ir jau atsiėmė diplomus sausio–balandžio mėn. Tęstinių studijų institute ir Ugdymo mokslų ir socialinės gerovės fakultete dalines ir neformaliąsias studijas baigė ir studijų pažymėjimus, liudijančius įgytas kompetencijas, taip pat gavo 114 klausytojų. Šių metų  spalio mėnesį studijas turėtų baigti dar 38 šios laidos absolventai.

Birželio mėnesį universitetą baigia 617 absolventų: 482 bakalaurai, 134 magistrai, 1 laipsnio nesuteikiančių studijų programos absolventas.

Daugiausia absolventų išleidžia Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakultetas – 416. Daugiausia bakalauro diplomų atsiims specialiosios pedagogikos (64), viešojo administravimo (60), ekonomikos (49),  verslo administravimo (43) studijų programų absolventai. Daugiausia magistro diplomų bus įteikta baigusiems viešojo valdymo (31), vadybos (28), finansų ir investicijų ekonomikos (19) ir ekonomikos (18) studijų programas.

Pirmuosius absolventus išleidžia regionų plėtros ir valdymo magistro studijų programa (8), finansų matematikos (9) ir finansų valdymo (10) bakalauro studijų programos.

Jungtiniai diplomai įteikti 34-iems kineziterapijos, jungtinės su Klaipėdos universitetu studijų programos, bakalaurams ir 8-iems regionų plėtros ir valdymo, jungtinės su Pardubicių (Čekija) universitetu studijų programos, magistrams. Nuo 2013 m., kai Šiaulių universitetą baigė pirmieji jungtinių studijų programų absolventai, iš viso įteikta 230 jungtinių bakalauro ir magistro diplomų.

Diplomai su pagyrimu įteikti 12-ai bakalaurų ir 25-iems magistrams.

Įteikti trys jubiliejiniai diplomai: Jubiliejiniai diplomai: 29 000-asis bakalauro diplomas nuo Šiaulių universiteto įkūrimo – Dovilei Motuzienei, viešojo administravimo bakalauro studijų programos absolventei; 64 000-asis diplomas nuo aukštosios mokyklos Šiauliuose įkūrimo – Matui Bivainiui, elektros energetikos magistrantūros studijų programos absolventui; 200-asis jungtinis diplomas – Machebem Ikemefuna Chrisantus, regionų plėtros ir valdymo magistrantūros studijų programos absolventui.

Už puikius akademinius pasiekimus ir visuomeninę veiklą buvo įteiktos švietimo ir mokslo ministrės Audronės Pitrėnienės padėkos penkiems absolventams: Emanueliui Živatkauskui, kūno kultūros studijų programos bakalaurui, Regimantei Kantauskaitei, edukologijos programos bakalaurei, Ievai Grušaitei, viešojo administravimo programos bakalaurei, Jūratei Trimailovienei, viešojo valdymo programos magistrei, Monikai ir Ievai Klenauskaitėms, dailės ir dizainos programos bakalaurėms.

Iškilmingos, net tris valandas trukusios ceremonijos metu geriausiems absolventams taip pat buvo įteiktos Ministro Pirmininko Algirdo Butkevičiaus padėkos, kurios atiteko Juozui Janužui (Ugdymo mokslų ir socialinės gerovės fakultetas), Neringai Bernotaitei (Technologijos, fizinių ir biomedicinos mokslų fakultetas), Robertai Stonkutei (Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakultetas), VRM, KM ministrų, Seimo narių Edvardo Žakario, Viktorijos Čmilytės-Nielsen, Valerijaus Simulik, Arvydo Mockaus, Zitos Vikienės, Ritos Baškienės, Europos parlamento nario Valentino Mazuronio, Šiaulių miesto mero Artūro Visocko padėkos. Padėkas geriausiems dabar jau buvusiems studentams taip pat įteikė universiteto rektorius D. Jurgaitis ir fakultetų dekanai.

Šiaulių universiteto tarybos narys, Alumnų asociacijos prezidentas Klaidas Palikevičius pateikė absolventams staigmeną – padovanojo skrydį oro balionu. Laimingąja absolvente burtu keliu išrinkta istorijos ir politikos studijų programos magistrė Marija Staponkutė.