Jelgavoje vyks jubiliejinė ledo šventė!

Vasario 9–11 d. jau 20 kartą Jelgavoje įvyks Tarptautinis ledo skulptūrų festivalis, kurio tema – „Svajonės“. Sukakties proga festivalis pirmą kartą vyks trijose vietose: Pašto saloje, Janio Čakstės (Jāņa Čakstes) bulvare ir Hercogo Jėkabo (Hercoga Jēkaba) aikštėje. Dalyvauti festivalyje komisija patvirtino 30 profesionalių skulptorių iš 10 šalių: Latvijos, Lietuvos, Rusijos, Airijos, Portugalijos, Norvegijos, Nyderlandų, Ukrainos, Bulgarijos ir Kinijos.

Tradiciškai, vienas didžiausių Latvijoje žiemos renginių pristatytas ir Šiauliuose. Apie 20 kartą Jelgavoje vyksiantį ledo skulptūrų festivalį pasakojo jį rengiančios įstaigos vadovas Mintautas Buškevicius ir festivalio prodiuseris Gundaras Caune.

Jelgavos miesto savivaldybės įstaigos „Kultūra“ organizuotame eskizų atrankos konkurse gautos 78 menininkų paraiškos ir 139 ledo skulptūrų eskizai. Skulptoriai temą interpretuoja įvairiai – vieniems svajonės yra susijusios su ateities viltimis ir planais, kitiems – su neribotomis vaizduotės ir laisvės teikiamomis galimybėmis, kurias įmanoma įgyvendinti tik svajojant.

Konkurse menininkai dalyvaus dviejose kategorijose – asmeninė skulptūra ir komandinė skulptūra. Festivalio metu iš viso bus sukurtos 45 konkurso skulptūros – 30 mažų (individualių) ir 15 didelių (komandinių). Taip pat papildomai bus sukurta keletas fotoskulptūrų ir Koskenkorvo ledo baras. Festivalio metu daugiau nei 70 tonų ledo virs grandioziniais meno kūriniais, kurie atspindės drąsiausias autorių idėjas.

Per šiuos 20 metų festivalis tapo svarbiu renginiu. Jis pažymėjo Jelgavą pasaulio didžiausių ledo skulptūrų festivalių žemėlapyje ir yra didžiausias iš tokių renginių Baltijos šalyse, į kurį kasmet pateikia paraiškas daugiau nei 50 profesionalių skulptorių iš viso pasaulio. Ypatingas renginys lauke žiemą yra pagrindinė turistų apsilankymo vieta Latvijoje, kuriame apsilanko tūkstančiai lankytojų ne tik iš Latvijos, bet ir iš užsienio šalių. Pernai per tris festivalio dienas Jelgavą aplankė apie 80 tūkstančių svečių, apie trečdalis jų – lietuviai.

Pasak Mintauto Buškeviciaus, akivaizdu, kad festivalis jau „išaugo“ tik neseniai atrastą erdvę – Pašto salą, todėl šiemet jis vyks net trijose miesto vietose. Organizatoriai ruošiasi svečių iš Lietuvos sutikimui, todėl pateikiama ne tik lietuviška renginio programa, bet ir papildoma informacija apie renginio erdves, bilietų kasas ir automobilių stovėjimo vietas. Specialiai lietuviams bilietai pradėti platinti ir per lietuvišką bilietų pardavimo sistemą – Tiketa.

Anot Gundaro Caunes, festivalio metu svečių laukia plati kultūrinė ir pramoginė programa – didžiojoje scenoje pasirodys grupės „Mesa“, „Bermudu divstūris“, Samanta Tina ir Tadas Rimgaila (Lietuva), Latvijos X faktoriaus dalyviai, „My Radiant You“ ir DJ Rudd. Taip pat vyks ir įvairūs muzikiniai žaidimų spektakliai vaikams, ledo skulptūrų kūrimo demonstravimai, bus fejerverkai ir daug ko kito.

Iš anksto, iki vasario 8 d., festivalio bilietus „Biļešu Paradīze“ prekybos vietose galima įsigyti pigiau.

Tarptautinį ledo skulptūrų festivalį rengia Jelgavos miestas. Daugiau informacijos: www.jelgava.lv, www.festivali.jelgava.lv.

Tuo tarpu Šiaulių miesto mokiniai aktyviai dalyvavo 2018 m. tarptautiniame mokinių koliažų konkurse „Svajonė“. Konkursui buvo pateikta 112 koliažų (kolektyvinių darų), kuriuos kūrė 415 pradinių (1-4) klasių mokinių iš šių švietimo įstaigų: Salduvės, „Juventos“, Dainų, Gegužių, „Romuvos“ progimnazijų, Centro pradinės mokyklos, Jaunųjų gamtininkų centro, Dailės mokyklos, Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos, Sanatorinės mokyklos, Moksleivių namų.  Mokiniams vadovavo 51 mokytojas.

Švietimo skyriaus vedėjo sudaryta komisija atrinko konkurso laimėtojus:

I vieta – Kevinas Sabatauskas, Gustė Kepalaitė, Odeta Šidlauskaitė, Elena Baranauskaitė, Airidas Vaitiekūnas, Šiaulių Gegužių progimnazija, mokytoja Lina Lušienė;

II vieta – Patricija Jakaitytė, Tėja Sapožnikovaitė, Šiaulių Dailės mokykla, mokytoja Violeta Kiznienė;

II vieta – Otilija Urbanavičiūtė, Gabija Kolijenkaitė, Šiaulių Gegužių progimnazija, mokytoja Aušra Lučinskienė;

III vieta – Greta Čepaitytė, Neda Galkauskaitė, Dagnė Gulbinaitė, Kristina Juozaitytė, Mantė Kaupaitė, Viltė Paulauskaitė, Šiaulių moksleivių namai, mokytoja Vilma Ptašinskienė;

III vieta – Aurėja Atstopaitė, Nedas Čeponis, Rusnė Stonytė, Rugilė Pumputytė, Raminta Korsakaitė, Akvilė Kavaliauskaitė, Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazija, mokytoja Justina Šaltė;

III vieta – Airida Saunoriūtė, Vesta Žarina, Vesna Žarina, Evestina Ežerskytė, Šiaulių Gegužių progimnazija, mokytoja Aušra Dilnikaitė.

Laimėtojais tapo 25 mokiniai, jiems vadovavo 6 mokytojai.

Padėkomis už kūrybiškumą bus apdovanoti keturių darbų autoriai:

Rytis Slonksnis, Marius Adomaitis, Neringa Gudonytė, Jonas Savickas, Ruslan Krymcov ,

Šiaulių Centro pradinė mokykla, mokytoja Danutė Gvergždienė;

Elija Balčiūnaitė, Vakarė Jarošiūtė, Gretė Mauriūtė, Viktorija Zbarauskytė, Urtė Trioškaitė,

Gražvilė Dulskytė, Šiaulių Dainų progimnazija, mokytoja Neringa Vėlienė;

Greta Šimkutė, Skaiva Gedvilaitė, Šiaulių sanatorinė mokykla, mokytoja Asta Abromavičienė;

Milda Lapinskaitė, Šiaulių dailės mokykla, mokytoja Jūratė Žuklienė.

 

Tarptautinio mokinių koliažų konkurso „Svajonė“ nugalėtojai bus apdovanojami kilnojamosios parodos, skirtos geriausių mokinių darbų iš Jelgavos, Parnu ir Šiaulių pristatymui,  atidarymo metu, kuris vyks 2018 m. vasario 15 d. 14 val.  Gegužių progimnazijoje (S. Dariaus ir S. Girėno g. 22). Tarptautinis ledo skulptūrų festivalio organizatoriai nugalėtojus pakvies nemokamai apsilankyti festivalyje.

Šaltinis: null