Kaip pasirinkti tinkamą šildymo įrangą Jūsų namams?

Artėjant šaltajam sezonui, vis dažniau susimąstome apie jaukius vakarus namuose – siekiant, kad čia laikas bėgtų maloniai, ypač svarbu pasirūpinti malonia šiluma. Tai padaryti leidžia šildymo įrenginiai, kurie pasižymi labai įvairiapusiška pasirinkimo įvairove. Šį kartą pakalbėsime apie pagrindinius jų tipus ir svarbiausius jų išskirtinumus.

Šildymo katilai

Šie įrenginiai yra naudojami kaip pagrindinis šildymo šaltinis. Priklausomai nuo naudojamo kuro, galima išskirti kelis pagrindinius jų tipus:

·        Dujiniai. Šie katilai tinkami tose patalpose, kuriose yra įmanomas gamtinių dujų tiekimas. Jie yra labai paprastai naudojami ir lengvai prižiūrimi – Jums nereikia rūpintis nei kieto kuro atsargomis, nei katilo užkrovimu. Iš arčiau su šiuo tipu susipažinsite paspaudę ant šios nuorodos: https://pigu.lt/lt/namu-remontas/sildymo-ir-vedinimo-iranga/sildymo-katilai/f/all/dujiniai-katilai.

·        Elektriniai. Šio tipo šildymo įranga pasižymi labai panašiais privalumais, kaip ir aptarta prieš tai, tačiau skirtumas tas, kad jai reikalinga elektra. Dėl to tokį katilą galima naudoti bet kuriuose namuose, bet reikėtų turėti omenyje, kad toks šildymo būdas nebus pats pigiausias.

·        Kieto kuro. Tokie katilai pasižymi gera kaina, o šildymas laikomas vienu pigiausių. Visgi, patiems reikia įdėti daugiau pastangų, kadangi reikia rūpintis malkų ar granulių atsargomis ir jų sandėliavimu, o taip pat reguliariai tenka pakrauti katilą ir valyti pelenus.

Krosnelės

Šio tipo šildymo įranga dažnai lyginama su židiniais, tačiau dažniausiai jos montavimas yra kur kas paprastesnis – daugelį krosnelių užtenka prijungti prie dūmtraukio. Jos gali būti naudojamos tiek pagrindiniam, tiek ir papildomam šildymui. Kai kurias galima prijungti prie centrinio šildymo, o kitos yra užkraunamos malkomis ar granulėmis.

Tokių krosnelių ypatybės labai panašios į kieto kuro katilų. Tiesa, jeigu granules ir malkas lyginsime tarpusavyje, reikėtų paminėti, kad granulės dažniausiai dega ilgiau, tad krosneles reikia rečiau papildyti ir valyti. Kalbant apie kitas šio tipo ypatybes, reikėtų paminėti, kad kai kurios krosnelės turi integruotas virykles, leidžiančias maksimaliai išnaudoti jų užimamą vietą.

Židiniai

Šie įrenginiai, kaip ir krosnelės, gali būti naudojami tiek papildomam, tiek pagrindiniam šildymui – jie ne tik papuošia namus, bet ir patikimai atlieka savo darbą. Tradiciniais yra laikomi kieto kuro židiniai, kurie leidžia mėgautis akį traukiančiais liepsnų šokiais. Tačiau atkreipkite dėmesį, kad dabar tokią praktišką puošmeną galima įsirengti net ir savo bute – tokiais atvejais pasirenkami elektriniai židiniai. Jie lengvai pajungiami, paprastai prižiūrimi ir visiškai saugūs tiek vaikams, tiek ir Jūsų augintiniams. Iš arčiau su šiuo tipu galėsite susipažinti Pigu.lt el. parduotuvėje.

Kalbant apie kitus alternatyvius variantus, turėtų būti paminėti ir biokuro židiniai. Jie pasižymi labai panašiomis savybėmis, kaip ir elektriniai, tačiau šiuo atveju vietoj elektros yra naudojamas biokuras. Tarp šių židinių rasite ir tokių, kuriuos bus galima pasidėti ant stalo, o vakarojant lauke, tą patį įrenginį išsinešti į terasą.

Šildytuvai

Galiausiai reikėtų paminėti šildytuvus, kurie yra pasitelkiami papildomam šildymui. Jie ypač praverčia laukiant šildymo sezono pradžios ar ką tik jam pasibaigus. Patys paprasčiausi ir pigiausi yra ventiliatoriniai modeliai, tačiau galėsite susipažinti ir su kitais tipais. Pavyzdžiui, dėl savo efektyvumo palankiai yra vertinami konvektoriai ir tepaliniai radiatoriai – pastarieji puikiai tiks ir drabužių džiovinimui. Visi šildytuvų tipai yra lengvai perkeliami iš vienos vietos į kitą, tad tą patį prietaisą bus galima pritaikyti skirtingų patalpų šildymui.

Tarp visų šių šildymui skirtų įrenginių lengvai turėtumėte surasti tokius, kurie tiks Jūsų namams. Akivaizdu, kad įvairovės netrūksta – svarbiausia tiksliai žinoti, ko norisi Jums. 

Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
Taip pat skaitykite: