Ketvirtadienio vakarą Šiaulių kavinėse triukšmą kels spektaklio – skaitymo ,,Čia aš varatarius” autoriai

Ketvirtadienį (gegužės 12 d.) 19 val. kavinėje ,,ČinČin” ir 21 val. kavinėje ,,Varpas”, galėsite nemokamai išvysti spektaklį – skaitymą ,,Čia aš varatarius” pagal populiaraus Šveicarijoje rašytojo Pedro Lenz’o romaną, kurį į šnekamąją šiaulietišką kalbą išvertė Markus Roduner ir Rimantas Kmita.

Spektaklyje vaidina keturi neprofesionalūs aktoriai, atrinkti atvirų teatrinių repeticijų metu: Monika Geštautaitė –  baigusi aktorinio meistriškumo mokslus, bet šiuo metu dirba barmene; Kornelijus Stučkus – gimnazistas; Kęstutis Šaltis – progimnazijos direktorius; Donatas Jokūbaitis – baigęs režisūros mokslus, bet dirba gidu. ,,Pagrindinis atrankos kriterijus, kuriuo aš vadovavausi rinkdamasis aktorius spektakliui, tai – žmogaus charizma. Ir jie tą turi.” – prisimena spektaklio režisierius.

Balandžio vidury, Vilniuje ir Šiauliuose, įvykę pirmieji spektaklio rodymai, kuriuose apsilankė apie 350 žiūrovų, paskatino spektaklio autorius vėl susitikti su publiką, kuri režisierių Antaną Gluskiną vis klausinėjo kada dar kartą bus galima pamatytu spektaklį. ,,Ir mes grįžtame. Pradžioj į Šiaulius, o mėnesio gale aplankysime Vilnių”, – informuoja režisierius. Kartu su režisieriumi spektaklį kūrė žinoma dizainere, šiauliete Gabriele Januškevičiūte bei šiauliečių roko grupe BIX, geranoriškai paskolinusi muziką spektakliui.

Spektaklis ,,Čia aš varatarius” pasakoja apie 33-jų metų vyrą, pravarde Varatarius, grįžusi iš kalėjimo į savo gimtąjį miestelį bei pradedanti gyventi švariai: nebevertatoja ir nebeplatina narkotikų, susiranda darbą, įsimyli lankomiausio baro padavėją. ,,Bet ar lengva pakeisti savo gyvenimą? Ar lengva būti kitu žmogumi nei iki tol?,” – kartu su knygos autoriumi klausia Antanas Gluskinas, besiruošiantis socialinio žanro spektaklio pasirodymams.

19-tos valandos spektaklio-skaitymo ,,Čia aš varatarius” ,vyksianti kavinėje ,,ČinČin” (Aušros al. 25), žiūrovus prašome registruotis telefonu – (8-640) 27701; o 21-os valandos pasirodymo, vyksianti kavinėje ,,Varpas” (Vilniaus g. 154), žiūrovai bus įleidžiami be registracijos.

Spektaklio prodiuseris – VšĮ ,,Istartas”, 2015 –ais metais padovanotas Šiaulių savivaldybės už geriausią kultūros edukacijos projektą ,,Lietuviško kino vakarai ,,MT ekranas”. Spektaklį iš dalies  finansuoja – Kultūros taryba prie Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos ir Šiaulių savivaldybė.