AktualuKultūra

„Kiemai“ ir vėl Šiauliuose – susitikimai su Liudu Mikalausku, Monika Šaltyte ir kitais

Nuo pavasario Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka (ŠAVB) vis dažniau išgirsta šiauliečių klausimą: „Ar šią vasarą sulauksime renginių ciklo „Kiemai“?“. Panašu, kad Šiaulių miesto gyventojai ir daugiabučių namų bendruomenės nekantriai laukia nuo 2019 m. bibliotekos kas vasarą organizuojamo populiaraus renginių ciklo „Kultūra ant slenksčio: kultūrinė kiemų intervencija“, šiauliečių trumpai praminto „Kiemais“. Ir biblioteka turi puikių naujienų – „Kiemai“ bus!Šie netradiciniai kultūros renginiai daugiabučių kiemuose per keletą metų jau subūrė platų gerbėjų ratą, o tiems, kas apie „Kiemus“ išgirs pirmą kartą, pažadame – su „Kiemais“ palydėsime vasarą taip, kad šilti įspūdžiai dar ilgai išliks ir šildys šaltuoju metų laiku. Renginį į savo kiemą priėmusiai bendruomenei išskirtinę patirtį primins speciali namą papuošianti lentelė „Kultūrai atviras kiemas“. Šiauliečių šiais metais laukia 2 renginiai. „Kiemai“ taip pat aplankys ir vieno iš Pakruojo daugiabučių kiemą.


Pirmasis „Kiemų“ renginys Šiauliuose – jau rugpjūčio 24 d. 18 val. Algirdo Juliaus Greimo gatvės 92 / 92A daugiabučių namų kieme populiarius jaunimo rašytojus Viktorą Jasaitį ir Agnesą Kenešytę-Gricę kalbins Valstybinio Šiaulių dramos teatro aktorė Monika Šaltytė. Pokalbio tema –  kuo ir dėl ko gyvena šiandieninis paauglys.
Septintojo leidyklos „Alma littera“ organizuoto paauglių ir jaunimo literatūros konkurso laimėtoja Agnesa Kenešytė-Gricė pristatys debiutinį kūrinį „Sulaukti aušros“. Knyga inspiruota pajūrio orų ir kasdienio sąlyčio su gamta. Agnesa pradėjo rašyti dar mokyklos suole: „Istorija ilgai gulėjo stalčiaus gilumoje. O tada užklupo pandemija. Pasaulis tartum sustojo ir pritilo, o ryšys su gamta vėl užsimezgė. Kartu su tuo ryšiu į dienos šviesą buvo ištraukta sena istorija. Atgimusi, sustiprinta, kupina nuotykių ir fantastikos knyga galiausiai pasiruošusi belstis į skaitytojų širdis.“
Viktoras Jasaitis kalbės apie savo knygą „Priklausomas. Be galimybės mesti“. Knygoje pasakojama apie vienuoliktoką Mantą, kuris sužino, kad serga pirmojo tipo cukriniu diabetu, ir kaip pasikeičia jo gyvenimas po šios diagnozės: „Ši knyga parašyta ir tiems, kas nėra itin didelis skaitytojas, knygoje rasite daug įvairių situacijų ir istorijų, kurios yra daug kam nutikusios, jos yra tikros, atsitikusios skirtingiems žmonėms: ar tai būtų pasakojimai iš ligoninių, ar tik paaugliški išgyvenimai. Savo kūriniu norėjau padrąsinti paauglius ir parodyti, kad jie yra ne vieni.“
Renginį apšildys jaunimo grupė „Medetkos“, o vaikus užims „Kiemų“ partnerio Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro ir ŠAVB žaidimai bei edukacijos.


Rugsėjo 7 d. 18 val. Gegužių gatvės 77 daugiabučio namo kieme gyventojus apie muziką ir pasišventimą muzikai pakalbėti kvies Lietuvos operos solistas, vienas žymiausių lietuvių jaunosios kartos bosų, Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos premijos laureatas Liudas Mikalauskas. Solistą kalbins žiūrovams puikiai žinomas, gausybę tiek rimtų, tiek komiškų vaidmenų suvaidinęs Lietuvos teatro, kino ir televizijos aktorius Ramūnas Šimukauskas. Po pokalbio žiūrovų lauks solisto Liudo Mikalausko atliekamos dainos.
Viso renginio metu vaikus užims ŠAVB žaidimai ir edukacijos.


Rugsėjo 12 d. „Kiemai“ atkeliaus į Pakruojį! 18 val. į Saulėtekio gatvės 44 daugiabučio kieme vaikus ir jų tėvelius spektakliu-teatralizuotu koncertu „Apie žuvis, ausis ir mamą“ linksmins profesionalus teatras vaikams „Vėjų teatras“. Aktoriai gyvai atliks pačių kurtą muziką ir dainas, sukurtas pagal Mariaus Marcinkevičiaus eilėraščius vaikams. Ritmas ir muzika – ypač svarbūs vaikų lavinimui. Mažieji čia galės ne tik klausyti, bet ir kartu judėti, o nesudėtingi tekstai įsimins ilgam ir švilpaus galvose dar ne vieną dieną.
Viso renginio metu vaikų taip pat lauks ŠAVB žaidimai ir edukacijos.

Daugiau informacijos apie renginių ciklą „Kiemai“ galite rasti www.savb.lt.
VISI RENGINIAI NEMOKAMI

Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
Taip pat skaitykite:

Artimiausi Renginiai