AktualuKultūra

Vasaros koncertai Frenkelio vilos parke

Rugpjūčio 13 d., sekmadienį, 15 val. Burbiškio dvare (Radviliškio r.) vyks XX tarptautinio Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalio koncertas „Baltas paukštis“, kurį atliks violončelių kvintetas „QuinCelli“ ir mecosopranas Renata Dubinskaitė.

Penki muzikai, nuoširdžiai įsimylėję instrumentų karalienę violončelę, kas kartą trokšta su klausytojais pasidalyti savo jausmais ir atradimais. Tai – „QuinCelli“, kuriame šiuo metu groja Tomas Ramančiūnas, Lionius Treikauskas, Dainius Misiūnas, Rūta Balčiūtė ir Gaudas Krištaponis.

Kvintetas nuolatos ieško naujų raiškos formų, skambėjimo spalvų ir sąskambių tyrumo. „Kadangi šios sudėties ansambliui originalių kompozitorių kūrinių nėra daug, mes grojame viską, kas muzikoje gražiausia“, – sako atlikėjai ir tikisi, kad, klausydami jų atliekamos muzikos, klausytojai pajus tokį pat džiaugsmą, kurį ansambliečiai jaučia grodami.

Ansamblyje griežia muzikantai iš Lietuvos nacionalinio simfoninio ir „Kremerata Baltica“ orkestrų, jų repertuare gausu įvairiausių laikmečių kūrinių: nuo Antonio Vivaldi iki Scotto Joplino, nuo Johanno Sebastiano Bacho iki Vytauto Kernagio.

R. Dubinskaitė – profesionali dailėtyrininkė ir dainininkė, baigusi visas dailės studijų pakopas nuo bakalauro iki doktorantūros. Negana to, ji baigė Lietuvos muzikos ir teatro akademijos dainavimo specialybę pas prof. Vladimirą Prudnikovą.

Dainininkė nuolatos koncertuoja dueto „Duo Barocco“ programose ir su Lietuvos nacionalinės filharmonijos ansambliu „Musica Humana“, dainavo su Šv.Kristoforo orkestru, Baltarusijos valstybiniu kameriniu orkestru, koncertavo Prancūzijoje ir Šveicarijoje, yra ansamblio „Canto Fiorito“ narė ir vadybininkė. Senąją muziką ji studijavo Sable senosios muzikos ir šokio akademijoje Prancūzijoje ir Čekijoje, baroko operos meistriškumo kursuose Kopenhagoje, taip pat dalyvavo dainavimo meistriškumo kursuose Berlyne ir Gotenburge. Dainininkė yra Vincės Jonuškaitės-Zaunienės dainininkių konkurso ir Tarptautinio Tiito Kuusiko kamerinės muzikos konkurso laureatė, aktyvi senosios muzikos renginių organizatorė, Lietuvoje surengusi daugybę senosios muzikos koncertų ir edukacinių renginių.


Rugpjūčio 18 d., penktadienį, Chaimo Frenkelio vilos-muziejaus Koncertinėje salėje (Vilniaus g. 74, Šiauliai) vyks kamerinės muzikos ansamblio „Paleasis“ koncertas. Šis renginys yra XX tarptautinio Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalio dalis. BILIETŲ KIEKIS RIBOTAS!!!
Ansamblis „Paleasis“ suformuotas 2022 m. tarptautinio pripažinimo sulaukusio charizmatiškojo fortepijono virtuozo Alexanderio Paley‘aus (JAV-Prancūzija) iniciatyva. „Ne vienadienis projektas, o reguliariai repetuojantis, koncertuojantis ir tobulėjantis ansamblis – tai mano sena svajonė. Labai džiaugiuosi, kad šią svajonę pavyko įgyvendinti būtent Lietuvoje. Subūriau dešimt profesionalių muzikantų, bendraminčių su tikslu scenoje groti gerai pažįstamus, retai atliekamus arba tik kuriamus klasikinės muzikos šedevrus“, – taip apie ansamblio atsiradimo aplinkybes kalba virtuozas.
„Paleasis“ aktyviai koncertuoja visoje Lietuvoje, todėl per vienerius metus jau tapo žinomas ir mėgstamas už didžiųjų miestų ribų. 2023 m. kovo mėnesį įvyko ir pirmos ansamblio gastrolės pianisto gimtojoje Moldovoje, Kišiniovo filharmonijoje, kur ansamblį puikiai įvertino tiek publika, tiek kritikai, vadindami koncertą „nenuginčijamai įstabiu ir suteikusių nepamirštamų įspūdžių“. Šiuo metu ansamblis intensyviai ruošiasi prisistatymui Prancūzijos publikai bei su nekantrumu laukia pasirodymų Lietuvos festivaliuose.
Atlikėjai:
Alexander Paley (fortepijonas, JAV)
Vytenis Gurstis (fleita)
Ugnius Dičiūnas (obojus)
Karolis Kolakauskas (klarnetas)
Andrius Puplauskis (fagotas)
Gediminas Abaris (valtorna)
Programoje:
Ludwig Beethoven – Kvintetas fortepijonui ir pučiamiesiems Es-dur, op. 16
Louis Spohr – Kvintetas fortepijonui ir pučiamiesiems c-moll, op. 52
Francis Poulenc – Sekstetas fortepijonui ir pučiamiesiems, FP 100

Rugpjūčio 24 d., ketvirtadienį, 18 val. Chaimo Frenkelio vilos parke (Vilniaus g. 74, Šiauliai) vyks XX tarptautinio Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalio uždarymo koncertas „Noriu gyventi dėl tavęs“. Geriausių dainų programą dainininkas Linas Adomaitis ir kamerinis orkestras (NIKO) Šiauliuose pristatys pirmą kartą.
Dainininko L. Adomaičio ir kamerinio orkestro (NIKO) vadovo Gedimino Gelgoto draugystė užsimezgė jau seniai – muzikantai simpatizavo vienas kito muzikinei veiklai ir vis pasikalbėdavo apie muzikines idėjas ir bendrą projektą. Ir tik visai neseniai profesionalių muzikantų susitikimas scenoje padovanojo Lietuvai nepaprastai šiltą koncertinį turą didžiosiose šalies arenose Kaune ir Klaipėdoje. Pasibaigus šiam turui L. Adomaitis sulaukė daug šiltų atsiliepimų ir klausimų „ar bus daugiau bendrų Lino ir NIKO pasirodymų kituose miestuose?“ Dainininkas neslepia, kad daugiausiai tokio pobūdžio klausimų, kurių buvo šimtai, sulaukė iš šiauliečių.
„Esame nepaprastai laimingi ir dėkingi Lietuvos žmonėms už nuoširdumą ir parodytą susidomėjimą. Tiek daug šiauliečių komentarų dar nesu sulaukęs per visą savo muzikinę karjerą. Tad džiaugiuosi galėdamas Saulės miesto žmonėms pasakyti, kad mes atvykstame pas jus su viena nuostabiausių mano programų, kuri su Naujų idėjų kameriniu orkestru NIKO ir orkestro siela Gediminu Gelgotu yra tai, kas scenoje nepaaiškinama jėga sklinda į kiekvieno širdį“ – pasakoja Linas Adomaitis.
Lino Adomaičio ir Naujų idėjų kamerinio orkestro (NIKO) geriausių dainų programos premjeroje Šiauliuose skambės per 25 metus sukurti patys ryškiausi atlikėjo hitai: „Vandenynai“, „Ar tu ją matei?“, „Lūpos kaip vyšnios“, „Kol kartu“, „Aš pavydžiu sau“, „Žalioj tyloj“, „Noriu gyventi dėl Tavęsׅ“, „Tavo spalvos“ ir daugelis kitų.

Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
Taip pat skaitykite:

Artimiausi Renginiai