Kolegijos bibliotekoje – iškiliam šiauliečiui skirta paroda

Spalio 17 dieną Šiaulių valstybinės kolegijos bibliotekoje pristatyta antrajam Šiaulių miesto burmistrui ir pedagogui, visuomenininkui Juozui Orlauskiui skirta paroda.

Parodos autorė – Šiaulių valstybinės kolegijos Bibliotekos ir savarankiškų studijų centro darbuotoja Rasa Šaučiūnaitė yra ne tik fotografė, be kurios neįsivaizduojami aukštosios mokyklos ir miesto renginiai, bet ir kruopšti kraštotyrininkė, kaupianti ir sisteminanti vertingą medžiagą. Kaip pabrėžė parodą pristatęs Jonas Nekrašius, surinkta ir bibliotekos lankytojams pateikiama informacija naudinga ne tik giminės medžio sudarymu besidominčiai pačiai fotografei, kurios močiutė buvo Juozo Orlauskio pusseserė. Juozas Orlauskis, kuriam spalio 17 dieną sukanka 130 metų, gali būti vadinamas miesto istorijos dalimi. Kai 1919 metais mieste buvo įsteigta Šiaulių mokytojų seminarija, pirmuoju jos direktoriumi paskirtas burmistro pareigas ėjęs Šiaulių berniukų gimnazijos mokytojas Juozas Orlauskis. Mokytojų seminarijai jis vadovavo iki 1940 metų.

Rasa Šaučiūnaitė medžiagos parodai ieškojo internete, Kastyčio Orlauskio, Vyginto Ališausko, Vytenio Rimkaus asmeniniuose archyvuose. Pageltusiose nuotraukose užfiksuotos svarbios miesto istorijai akimirkos, kitos iškilios kalbamojo laikotarpio asmenybės. Atidus parodos lankytojas iš nuotraukų perskaitys visą Juozo Orlauskio gyvenimo istoriją, atkreips dėmesį į šio išsilavinusio žmogaus nuveiktus darbus miestui ir jo žmonėms.

Parodos pristatyme pasidžiaugta vertingu Rasos Šaučiūnaitės darbu ir pritarta minčiai, kad vienam iš buvusių miesto burmistrų skirta paroda bus naudinga ne tik Šiaulių valstybinės kolegijos bendruomenei, bet galėtų sudominti ir bet kurį šiaulietį.

Paroda veiks iki lapkričio 17 dienos.

Šiaulių valstybinės kolegijos informacija