Koronaviruso tyrimas šiaulietei dar teigiamas

Respublikinėje Šiaulių ligoninėje gydomai šiaulietei, kuriai pirmajai ir vienintelei šalyje diagnozuotas koronavirusas, trečiadienį paimto ir šiandien atlikto ėminio tyrimo rezultatas vėl teigiamas. Nuo vasario 28 dienos ligoninės Infekcinių ligų skyriaus izoliacinėje palatoje moteriai dar teks praleisti visą savaitgalį. Surengta spaudos konferencija, kurios metu Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorius Remigijus Mažeika informavo žurnalistus apie tolesnę pacientės būklę bei gydymo taktiką.
Tyrimas dėl koronaviruso gydomai pacientei buvo paimtas trečiadienį 21 val., ketvirtadienio popietę gautas rezultatas nuliūdino – tyrimas teigiamas. Nors pacientė jaučiasi gerai, tačiau toliau tenka likti ligoninės palatoje. Gydymo įstaigos vadovas R. Mažeika žurnalistus informavo, kad tolimesnė pacientės gydymo taktika yra suderinta su sveikatos apsaugos ministru Aurelijum Veryga, nes tai svarbu ne tik sveikatos būklę stebintiems medikams, bet ir pačiai pacientei svarbu žinoti, kas jos laukia savaitgalį.
Planuojama atlikti dar du tyrimus. Penktadienio vakare imti mėginį, tad tyrimo rezultatas bus gautas šeštadienį. Nepriklausomai nuo to, ar jis bus teigiamas, ar neigiamas, pacientė dar liks ligoninėje iki pirmadienio, kai bus gautas antro tyrimo rezultatas. Ir tada, nepriklausomai nuo to, koks bus rezultatas, bus planuojama tolimesnė pacientės izoliacija namuose. Anot direktoriaus, nepasitikėti paciente nėra pagrindo, nes ji jau savo sąmoningumą įrodė, kai tik parvykusi iš Veronos izoliavosi nuo visuomenės ir nuotoliniu būdu tvarkė nedarbingumo pažymėjimą.
Ligoninėje pacientė yra ne tik todėl, kad izoliuojama. „Mes turime vertinti, kaip virusas veiks jos organizmą. Džiaugiamės, kad virusas yra ramus, pacientė ligos požymių neturi. Tačiau moteris yra viruso nešiotoja ir niekas nežino, kada virusas gali pradėti veikti ir kada ji gali vėl susirgti. Mes konsultuojamės su profesoriais, infekcionistais dėl viruso, tačiau šiandien pasakyti, kiek virusas išliks organizme, niekas negali“, – sako R. Mažeika.
Specialistų teigimu, tai priklauso nuo žmogaus imuninės sistemos bei to, koks virusas yra patekęs į organizmą. Žmogaus organizme virusas gali išlikti savaitę ar dvi – niekas negali pasakyti, nes koronaviruso dar niekas neištyrė.
Moters psichologinė būklė yra gera, pasirūpinta, kad ji turėtų kompiuterį, internetą, gydytojai atnešė grožinės literatūros knygą. Tačiau ji yra izoliuota ir, kaip ir visi ja besirūpinantys, varginama nežinios.
Nuo praėjusio penktadienio iš Respublikinės Šiaulių ligoninės į Nacionalinę visuomenės sveikatos priežiūros laboratoriją išvežta iki trisdešimties ėminių. Visi jie buvo neigiami, išskyrus koronavirusu užsikrėtusios pacientės. Ligoninėje gydomi dar du pacientai, kuriems šią savaitę buvo įtariamas koronavirusas, tačiau tyrimas buvo neigiamas, jiems diagnozuotas gripas.