Kudirkiečiai pramogavo „Basų kojų parke“

Kaip ir kasmet baigiantis mokslo metams švietimo įstaigose organizuojamos ekskursijos. Šiemet net trys Vinco Kudirkos progimnazijos klasės išvyko į Latviją susipažinti su artimiausių kaimynų istorija, tradicijomis, aplankyti žinomesnes šios šalies vietas.

Rygoje mokiniai aplankė zoologijos sodą. Jame visus sužavėjo terariumas: Lietuvoje neteko matyti tokios gausybės vabzdžių ir varlių. Susipažinę su žymesnėmis Latvijos sostinės vietomis, mokiniai nuvyko į „Basų kojų parką“ („Baskāju takas“). Šiame parke vaikštoma tik basomis, todėl visi tvarkingai susidėjo į lentynas batus ir patraukė paruoštu keliu, kurio ilgis 2,44 km. O tas kelias buvo ne bet koks: reikėjo keliauti ir per žvirgždą, ir per smėlį, ir per mažus bei didelius akmenis. Basakojų laukė įvairūs išmėginimai – take įvairiose atkarpose radome eglių bei pušų kankorėžių, reikėjo eiti per stiklo rutuliukus, stiklo gabaliukus, vyno butelių kamščius, kelią pastodavo įvairios kliūtys iš akmenų, rąstų, vienur reikėjo leistis rąsteliais žemyn, kitur – kabarotis aukštyn, smagu buvo pasiturkšti balto molio voniose, pabraidyti ir atgaivinti kojas Sluocenės vandenyje. Pakely pasitaikė ir labirintas, kuriame klaidžiojant jau daug kam „degė“ padai. Tačiau visas smagumas laukė prieky: mažame namelyje spygliuotomis pėdomis pereiti ne visi išdrįso.

Įveikę visus takučius, pasigėrėję savo iškraipytais vaizdais kreivų veidrodžių karalystėje nė vienas neliūdėjo. Juk kai kasdien kojas grūdame į batus, užmirštame, ką reiškia pasivaikščioti basomis. O čia reikėjo dar taip ekstremaliai keliauti! Bet visi sutiktų dar sykį pakartoti tokią kelionę.

Mokytoja Rita Samoškienė

Šaltinis: null