Lietuvos kariuomenė Šiauliuose turi planų

Šiaulių miesto savivaldybėje lankėsi Lietuvos kariuomenės vadas Jonas Vytautas Žukas su komanda. Su karininkais susitiko miesto meras A. Visockas, jo pavaduotojai Domas Griškevičius ir Stasys Tumėnas, Tarybos narys Gintautas  Lukošaitis, administracijos direktorius Eduardas Bivainis, laikinai Šiaulių oro uosto direktoriaus pareigas einantis Algirdas Ulčinas.

Pokalbis dėl oro uosto perspektyvą buvo konkretus. Merui pristačius oro uosto problemas, kariuomenės vadas J. V. Žukas pritarė, kad civilinis oro uostas reikalingas miestui, o kariuomenei jis tikrai netrukdo. Anot vado, oro uosto ir karinės aviacijos bazės bendradarbiavimas vyksta, o visos techninės problemos yra sprendžiamos.

Kita pokalbio tema – Krašto apsaugos savanorių pajėgų 6-osios rinktinės teritorijos Pakruojo gatvėje išvystymas. Miesto vadovai pasiūlė kariuomenei prie trijų hektarų jos valdomos teritorijos prijungti dar du sklypus po 3 hektarus.

„Išplėtę teritoriją, įrengtume didįjį traukos centrą visoms patriotinėms veikloms. Paliktume senąjį istorinį ramovės pastatą. Bendromis jėgomis su miestu gavę Europos Sąjungos struktūrinių fondų paramą, šį pastatą restauruotume. Visus kitus statinius reikėtų nugriauti. Pastatytume lengvų konstrukcijų surenkamus skandinaviškus statinius, kuriuose įrengtume poilsio, sporto zonas, konferencijų salę, kitus objektus“, – planais dalijosi J. V. Žukas.

Svečias kalbėjo, kad tokioje modernioje bazėje taip pat galėtų įsikurti šauliai, skautai, kariai veteranai, kitos patriotinės organizacijos.

Miesto atstovai mano, jog ten galėtų vykti bendri projektai su švietimo įstaigomis.

„Labai džiaugiuosi, kad mūsų miesto ir kariuomenės pozicija sutapo. Įgyvendinus minėtą projektą, būtų ne tik sutvarkyta dabar nenaudojama ir apleista miesto teritorija, bet ir įrengtas modernus reprezentacinis centras“, – sakė meras A. Visockas.

Sutarta, jog Savivaldybė dar šiemet pradės žemės perdavimo procedūras, o jau kitais metais kariuomenė pradės rengti teritorijos Pakruojo gatvėje išvystymo projektą.