„Maisto banko“ akademija Šiauliuose moko sutaupyti turint nedideles pajamas

Šiauliuose įpusėjo mokymai apie tai, kaip skaniau ir pilnavertiškiau maitintis bei sutaupyti turint nedideles pajamas. Mokymus rengia nepasiturinčioms šeimoms paramą maistu dalinanti labdaros organizacija „Maisto bankas“.

Keturių valandų mokymuose, paramą maistu iš Europos pagalbos labiausiai nepasiturintiems asmenims fondo gaunantys dalyviai klauso paskaitų apie asmeninių finansų valdymą, pilnavertiškesnę mitybą turint mažą biudžetą bei dalyvauja praktiniuose maisto gamybos kursuose, kurių metu, įtraukdami į maisto gamybos procesą renginio dalyvius, patyrę virtuvės šefai demonstruoja kaip sumaniau panaudoti paramai gaunamus maisto produktus, siekiant pilnavertiškiau maitinis.

„Tai pozityvūs ir sunkiai gyvenančioms šeimoms itin naudingi mokymai.  Ekspertai  pataria kaip susidėlioti savo finansus, išvengti greitųjų kreditų ir galiausiai pilnavertiškai bei skaniai maitintis iš paprastų ir pigių maisto produktų. Tokie mokymai reikalingi ne tik paramos gavėjams,  geri patarimai  tinka visiems“, – mintimis dalinasi Šiaulių miesto savivaldybės administracijos, Socialinių reikalų departamento Socialinių paslaugų skyriaus vedėja Edita Čičelienė.

„Maisto banko“ akademija pavadintas Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ir Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondo (EPLSAF) remiamas projektas skirtas paramos maistu gavėjų švietimui bei socialinių įgūdžių lavinimui finansų bei mitybos klausimais.

Nuo rugsėjo mėnesio „Maisto banko“ akademijos mokymai tema „Kaip skaniau ir pilnavertiškiau maitintis bei sutaupyti“ vyksta keturiolikoje Lietuvos miestų.

„Pripažinkime – daliai paramą maistu gaunančių žmonių išties trūksta įgūdžių maisto gamybos ar pilnavertės mitybos srityse“, – sako „Maisto banko“ vadovė Deimantė Žebrauskaitė. „Dalindami EPLSAF maisto paketus pastebime, jog žmonės kartais nežino, ką įdomesnio ar vertingo galima gaminti iš kruopų, ankštinių ar konservuoto maisto, taip pat vartoja mažai daržovių“.

„Maisto banko“ akademijos mokymuose žmonės bendrauja, kartu gamindami valgį dalinasi savo patirtimi, kulinariniais atradimais“, – pažymi D. Žebrauskaitė. „Dažnam paramos gavėjui šie užsiėmimai apskritai yra pirmi mokymai, kuriuose jie dalyvauja. Nuoširdžiai džiaugiuosi, jog Šiaulių miesto savivaldybei yra svarbios nepasiturinčių žmonių problemos, sudarydama galimybes „Maisto bankui“ organizuoti šias priemones savivaldybė rodo, kad jai svarbu kiekvieno šiauliečio gerovė.“

„Maisto banko“ akademijos mokymai bus rengiami ir ateityje – artimiausi Šiauliuose vyks lapkričio 14 ir 28 dienomis. Norintys mokymuose dalyvauti EPLSAF paramos maistu gavėjai kviečiami registruotis telefonu 8 684 66 536 arba užpildant registracijos anketą internete www.maistobankas.lt/akademija

Taip pat vykdant šį projektą „Maisto bankas“ Šiauliuose gyvenantiems Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondo paramos gavėjams siunčia trumpasias žinutes su priminimais apie paramos atsiėmimo laiką ir vietą, jau buvo išdalinta daugiau nei 8 tūkst. skrajučių su Nomedos Marčėnaitės bei Beatos Nicholson paruoštais receptais, kuriuose patariama, kaip išmoningiau panaudoti paramai gaunamus maisto produkus, surengti 2 mokymai, parengti specialūs mokomieji video filmukai.

 

Šaltinis: null