Menas kaip žaismingi atrakcionai

2018 metų medijų meno festivalio „Enter‘16“ paroda „InterAkcijos“ (kuratorius Virginijus Kinčinaitis) skirta Lietuvos kinetinio ir interaktyvius meno raidos apžvalgai. Tai bus didžiausia ir žaismingiausia iki šiol surengta šiuolaikinio meno paroda miesto kultūrinio gyvenimo istorijoje. Tokia paroda suteiks galimybę pažvelgti į prasmines pirmųjų kinetinių skulptūrų ir naujausių interaktyvių instaliacijų sąsajas ir atskleis žaidybinio atraktyvumo plėtotę mene. Konceptualiai talpūs garsiausių menininkų kūriniai padės aiškiau suvokti pramoginiu turiniu persmelktos mūsų visuomenės procesus. Kita vertus, tai labai žaisminga ir įvairiapuses psichosomatines patirtis žadinanti paroda. Tai ne kontempliacijos, o visapusiško įsitraukimo erdvė.

Pažvelgus į pačius ankstyviausius interaktyvaus, kinetinio meno pavyzdžius Lietuvoje, gerai matyti, kad jie buvo pranašiški, prasmingai talpūs ir taikliai nuspėjantys interaktyvumo technologijų raidą netolimos ateities visuomenėje. Interaktyvaus meno idėjos tirpsta visuotinėje „geimifikacijoje“, todėl svarbu yra pamatyti, kas liko iš tokio meno ištakų.
Iš kitos laiko perspektyvos įdomu pažvelgti į pirmuosius kūrinius, kuriuose stipri skulptūrinė plastika puikiai derėjo su tuometinėmis technologinėmis inovacijomis.
Parodoje „InterAkcijos“ dalyvauja pasaulinį garsą pelnę ir Venecijos bienalėje Lietuvą atstovavę menininkai Dainius Liškevičiaus, Žilvinas Kempinas, Julijonas Urbonas, didelis Lietuvoje žinomų medijų meno pradininkų būrys, svečiai iš Latvijos ir tik pradedantys savo karjerą VDA medijų ir dizaino meno studentai.

Festivalio renginių programa:

Balandžio 27 d. (penktadienis)
17.00 val. Parodos „InterAkcijos“ atidarymas.
Dalyviai: Dainius Liškevičiaus, Žilvinas Kempinas, Julijonas Urbonas, Mindaugas Tendziagolskis, Kęstutis Svirnelis, Tomas Grunskis, Adomas Žudys, Dalia Mikulionytė, Vaclovas Nevčesauskas, Marius Žalneravičius, Marius Bartkus, Sigitas Gužauskas, Justina Linkutė, Jurga Marcinauskaitė, Kotryna Čalkaitė, Dalius Puzinas, Andrius Grigalaitis, Vytauto Michelkevičiaus kuruojama VDA studentų interaktyvaus meno kolekcija (Milda Kiminiūtė, Dominyka Balaišytė,Tatjana Frenkel, Agnė Poškutė, Gabija Pernavaitė, Gertrūda Nemčauskaitė, Gintarė Rapševičiūtė, Agnė Masilionytė, Gailė Cijūnaitytė, Osvalda Mickutė, Miglė Markulytė, Paula Julija Savaja, Paulius Žižliauskas, Matas Sergijus Šatūnas), Liepojos universiteto medijų meno „MPLab“ laboratorijos kolekcija.
Festivalio atidarymo metu koncertuos KOTORI.
(Šiaulių dailės galerija. Vilniaus g. 245 ir prekybinės patalpos šalia Šiaulių dailės galerijos. Vilniaus g. 237 )

17.30 val. Tomo Grunskio žaidimas „Nacionalinis DNR“.
(Aikštė prie Šiaulių dailės galerijos)

18.00 val. Mindaugo Tendziagolskio ir Vaclovo Nevčesausko kinetinių skulptūrų išbandymas.
(Aikštė prie Šiaulių dailės galerijos)

18.30 val. Jurgos Marcinauskaitės ir Kotrynos Čalkaitės interaktyvios instaliacijos R10K pristatymas. (Kaštonų alėja)

19.00 val. GoraParasit interaktyvi multimodalinė gyva skulptūra/performansas „Pipe Dreaming“.
(Šiaulių universiteto bibliotekos fojė. Vytauto g. 84)

Šaltinis: null