Šiaulių universiteto „Studium“ ir Nebraskos universiteto choristai padovanojo įspūdingą šventę

Šiaulių universiteto kvietimu Lietuvoje viešintis Nebraskos universiteto koncertinis choras ir mūsų Universiteto mišrus choras „Studium“ šiauliečiams ir miesto svečiams padovanojo įspūdingą chorinės muzikos šventę. Koncertu Šiaulių Šv. Petro ir Pauliaus katedroje buvo paminėtas Šiaulių universiteto ir Nebraskos universiteto Omahoje bendradarbiavimo 20-metis, o „Studium“ chorui buvo įteikta Lietuvos nacionalinio kultūros centro nominacijos „Geriausias suaugusiųjų choras ir vadovas“ apdovanojimas – „Aukso paukštė“.

Pirmoje koncerto dalyje Šiaulių universiteto Muzikos pedagogikos ir vizualiųjų menų katedros mišrus choras „Studium“, vadovaujamas doc. Birutės Janonienės (chormeisteris Juozas Gavenauskas, koncertmeisterės Jūratė Deveikytė ir Rita Šurnienė), atliko kolektyvo labiausiai mėgiamus kūrinius iš gausaus repertuaro. Skambėjo Algirdo Martinaičio, Aleksandro Kačanausko, Giedriaus Kuprevičiaus, Monikos Aslund, Reinio Sėjanio, Sauliaus Petreikio, Laimio Vilkončiaus ir lietuvių liaudies dainos. Solo partijas atliko Sigutė Vaičiulytė, Evaldas Vaikasas, muzikos instrumentais pritarė Tomas Laugalis ir Mantas Babrauskas.

Po šiauliečių atliktos programos vyko visų laukta „Aukso paukštės“ įteikimo ceremonija. Nominacijos laimėtoją paskelbė ir „Aukso paukštę“ Šiaulių universiteto choro vadovei bei dirigenteidoc. B. Janonienei įteikė Lietuvos nacionalinio kultūros centro Mėgėjų meninės kūrybos skyriaus Muzikos poskyrio vadovė Aurelija Andrijauskaitė ir vyriausiasis specialistas Donatas Zakaras.

Savo universiteto choristus originaliai pasveikino Šiaulių universiteto rektorius prof. Donatas Jurgaitis, Senato pirmininkė prof. Diana Strakšienė bei Muzikos pedagogikos ir vizualiųjų menų katedros doc. Gediminas Ramanauskas, įteikę ne tik puokštes gėlių, bet didžiulį krepšį egzotinių vaisių.

Šiaulių universiteto chorą su „Aukso paukštės“ laimėjimu taip pat pasveikino Šiaulių m. savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto departamento direktorė Asta Lesauskienė, „Dagilėlio“ berniukų choro vadovas Remigijus Adomaitis.

Didžiulės ovacijos nuvilnijo po įspūdingo dainininkės Shelby VanNorstrand pasirodymo. Tokio aukšto lygio dainavimo Šiaulių katedroje seniai neteko girdėti.

Įspūdingo koncerto finale abu koncertavę chorai susijungė ir dvi dainas atliko kartu. Koncerto pabaigoje nuskambėjo Stasio Šimkaus harmonizuota lietuvių liaudies daina „Bijūnėlis žalias“ ir Richardo Smallwoodo (aranž. Doreen Rao) „Total Praise“. Dirigavo doc. Birutė Janonienė ir dr. Derrick Fox. Žiūrovų ovacijos buvo skirtos abiems nuostabiems kolektyvas.

Vaisingą dvidešimties metų Šiaulių ir Omahos bendradarbiavimą savo kalboje puikiai įvertino aukštas svečias iš JAV ambasados Vilniuje – Gynybinio bendradarbiavimo skyriaus vadovas pulkininkas leitenantas Christoferis Chambliss. „Santykiai tarp bendradarbiaujančių Omahos ir Šiaulių miestų bei šių miestų universitetų, yra išskirtinis pavyzdys, kaip galima plėtoti tobulus kultūrinius ryšius. Norėčiau padėkoti Šiaulių universitetui, kuris puikiai suorganizavo Nebraskos universiteto koncertinio choro turą Lietuvoje, taip pat už įsipareigojimą kurti vaisingus ir dinamiškus santykius su savo dvyniu universitetu JAV“, – pažymėjo JAV ambasados Vilniuje Gynybinio bendradarbiavimo skyriaus vadovas.

Vakare Kurtuvėnų svirne vyko draugystės vakaras, kurį surengė Šiaulių universiteto meno kolektyvai „Studium“ ir „Saulė“, per dvidešimt metų ne kartą dalyvavę kultūriniuose projektuose su Nebraskos universitetu Omahoje.

Šaltinis: null