AktualuŠiauliai

100-metė šiauliečiams linkėjo kuo daugiau judėti ir aktyviai gyventi.

Šis gegužis ypatingas Šiaulių miesto gyventojai Zosei Rimeikienei, gegužės 15-ąją ji pasitiko įspūdingą 100-ąjį gimtadienį. Tiesa, jos pasveikinti atvykę Šiaulių miesto savivaldybės atstovai ir žurnalistai buvo nustebinti.

Šiaulių mieste jau nuo seno gyvuoja tradicija aplankyti ir gimtadienio proga pasveikinti 100 ir daugiau metų sulaukusius senjorus. Dažnai tokie ilgaamžiai jau sunkiau juda, prasčiau girdi. Todėl niekas nesitikėjo, kad į 100-ąjį šiaulietės Zosės Rimeikienės gimtadienį atvykusius svečius prie durų pasitinkanti tiesi bei greita moteris ir yra pati sukaktuvininkė.

„Kadangi ankščiau nebuvome susitikę, įėjęs žvalgausi, kur gi yra ta šimtametė. Prigavot, galiu pasakyti, pirmą kartą taip nuo mano darbo pradžios“, – šypsodamasis kalbėjo Šiaulių miesto meras Artūras Visockas.

Energinga jubiliatė įsitikinusi, kad judėjimas ir teikia jai stiprybės.

„Gerai jaučiuosi, per kartą dar tris parduotuves apeinu, pagalbos man jokios nereikia, mokesčius susimoku, pati viską tvarkausi“, –  pasitikusi svečius pasakojo šimtametė.

Savivaldybės vadovas ir Metrikacijos skyriaus vedėja Vilma Melenienė Zosei Rimeikienei įteikė gėlių puokštę, sveikinimą su mero parašu ir piniginę dovanėlę. A. Visockas taip pat užrišo sukaktuvininkei austą 100-ojo jubiliejaus juostą.

„Jūsų ypatingos šventės proga perduodame sveikinimus visų Šiaulių miesto gyventojų vardu, linkime sveikatos, geros nuotaikos, sutarimo su artimais žmonėmis, šeimos nariais ir kaimynais. Būkite ir toliau tokia sveika, pasitempusi ir žvali. Negaliu atsistebėti tvirtu rankos paspaudimu, neįtikėtina“, – sveikindamas Z. Rimkienę kalbėjo Šiaulių meras.

Šimtametė pasakojo, kad jos šeimoje augo penki vaikai, dvi seserys ir trys broliai. Dabar likusi viena sesuo, ji – 12 metų jaunesnė. Visą gyvenimą iki pensijos gyveno Šiaulių rajone, Biručių kaime, po vyro mirties atsikėlė į Šiaulius. Zosė Rimeikienė užaugino keturis vaikus, du jau mirę, liko sūnus ir dukra. Dabar ji gali pasidžiaugti penkiais anūkais ir devyniais proanūkiais.  

Moteris prisimena daug metų sunkiai dirbusi ūkio fermoje be išeiginių ir atostogų, vasaromis dar ir anūkus, vėliau – ir proanūkius prižiūrėdavo.

Mero paraginta, 100-metė šiauliečiams linkėjo kuo daugiau judėti ir aktyviai gyventi.

„Linkiu visiems sveikatos ir kad netektų karo sulaukti. Karas labai baisus, iki šiol gerai jį atsimenu. Visi, o ypač vaikai, galėtų mažiau prie kompiuterių sėdėti, daugiau lauke vaikščioti. Norėčiau, kad tie, kurie yra išvažiavę iš Lietuvos, greičiau grįžtų. Kad mažiau žmonės šnapso gertų ir cigatrietų nerūkytų“, – kalbėjo Z. Rimeikienė.

Paklausus, kokia tokio ilgo gyvenimo paslaptis, šimtametės artimieji prasitarė, kad senolė nuo pat jaunystės kasdien geria žuvų taukus, tą daryti įpratinęs dar jos tėvas.  Maistui niekada nebuvo išranki, mėgdavusi ir stipriau pavalgyti lašinukų su svogūnais, spirgų. Pas gydytojus Zosė Rimeikienė reta viešnia, buvo laiko tarpas, kai dvylika metų su medikais reikalų neturėjo.

Šiaulių miesto savivaldybės informacija

Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
Taip pat skaitykite:

Artimiausi Renginiai