AktualuKultūraŠiauliai

Savaitgalio renginiai – gegužinė, žygiai po miškus ir kinas po atviru dangumi

Penktadienis

17 val. aikštėje prie Auksinio berniuko kinas po atviru dangumi. Renginio metu, Jūsų lauks ne tik puikus kino filmas, bet ir interaktyvus ,,protmūšis”, dovanos ir kt. Bus rodomas filmas  ,,Vyriškumo pamokos” (N-13). Renginys nemokamas.

17 val. Šiaulių dailės galerijoje medijų meno festivalio „Enter’21“ atidarymas. Čia dalyvaujančios dvi jaunos performanso menininkės – Ainė Petkūnaitė ir Gabija Švanatė – siūlo kūnus, kaip vienintelę aktualią priemonę vaduojantis iš virtualybės kokono ar technologinių kūno tęsinių gniaužtų. Galinto Laurišo paroda „Kažką galvojau Pt.2“ ypatinga netikėtu laviravimu tarp apokaliptinių tekstinių intervencijų, tradicinės tapybos kolorito, drastiško gatvės meno ir provokuojančių komunikacijos subtilybių. Mariaus Žalneravičiaus kuruojamoje vizualinės komunikacijos parodoje „AIDA“ derės bioprinteriai, generatyvinis menas, garso ir spalvų sinestezija ir duomenų pertekliaus provokuojamos absurdo situacijos. 19 val. LDS galerijoje „S_IN“ (Aušros al. 41) Vilniaus dailės akademijos Telšių fakulteto studentai pademonstruos vizualaus pasakojimo galimybes, kaip savo pojūčių ir meno ikonografijos refleksijas. Plačiau čia.

18 val. ekskursija „Nuo anądien iki šiandien: pasakojimai iš kavinių istorijos Šiauliuose“. Sužinosite, kokios kavinės, restoranai ir kitos maitinimo įstaigos gyvavo skirtingais istorijos laikmečiais Šiaulių mieste, kuo jos buvo ypatingos, svarbios šiauliečiams, koks gyvenimas jose „virė“. Gidė Jurgita Januškevičiūtė-Taralė lauks  Povilo Višinskio aikštėje

18.30 val. Vastybiniame Šiaulių dramos teatre spektaklis „Skraidantis Travolta“. Plačiau čia.

Šeštadienis

Nuo 10 val. skautai kviečia visus, didelius ir mažus į sugrįžusį pavasario žygį visai šeimai „Renkuosi gamtą“!
Pasinaudokite puikia proga smagiai praleisti laiką su savo šeima, susipažinti su dar nepažintomis Kurtuvėnų regioninio parko vietovėmis, pažvelgti iš arti į atbundančios pavasariškos gamtos grožį. Visų žygio dalyvių lauks smagūs lauko žaidimai, sušalusius šildys gardi arbata ir skautiškas laužas. Kviečiame visus dalyvauti. Kur daug žmonių, ten daug juoko ir teigiamų emocijų. Plačiau čia.

10.30 val. ekskursija-žygis „Ėjimas Dubysos šio takais-100% Žalio miško“. Renginio vieta Šiaulių raj. Bubių seniūnija, Vabalų kaimas (apie 25km.nuo Šiaulių). Vykstate keliu Nr 2106 link Bazilionų ir Kelmės (tai senasis kelias iš Šiaulių į Kelmę pro Bubius) Pravažiuojate posūkį į Bijotę (dešinėje) ir tuoj pat išvysite kairėje Vabalų kaimo keliuką į šilą ir medinę nuorodą „Dubysos šilas“.

Kaip visoje Lietuvoje, taip ir Šiauliuose, visi kviečiami minėti Gatvės muzikos dieną. Tad miesto centre nuo vidurdienio koncertuos įvairūs muzikantai. Plačiau čia.

12 val. Botanikos sode „Odė pavasario džiaugsmui„. Renginys skirtas tarptautinei žavėjimosi augalais dienai paminėti augalų apsuptyje – domėsimės ir žavėsimės jais, kalbėsimės apie juos ir mus supančią gamtinę aplinką. Renginio metu veiks floristinės dirbtuvėlės, parodos, ekskursijos ir kt. Drąsiausieji galės dalyvauti improvizuotoje egzaminų sesijoje! Plačiau čia.

14 val. ekskursija į Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedros bokštą. Gidas lauks katedros šventoriuje.Ekskursijos kaina 3 Eur (plius auka katedrai).

14 val. Šiaulių kultūros centre vyks koncertas „Dainuokime kartu“. Renginyje dalyvaus Kuršėnų meno mokyklos jaunių choras „Da Capo“, Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos choras „Andante“, Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos mišrus choras.

14 val. Šiaulių dailės galerijoje tęsiasi medijų meno festivalis „Enter’21“. Skirsime laiko teorinei diskusijai apie žurnalistikos situaciją medijų ekspansijos laikmetyje, kurioje dalyvaus žinomi žurnalistikos novatoriai ir aktyvistai: multimedijų žurnalistė Berta Tilmantaitė ir karo fotožurnalistas Vidmantas Balkūnas. Plačiau čia.

20 val. vakarinis spektaklis-kelionė autobusu Šiaulių gatvėmis „Pakeliui“. Plačiau čia.

Sekmadienis

10 ir 11.30 val. interaktyvus judesio spektaklis 0-3 metų vaikams „Vandeninis nuotykis“. Plačiau čia.

17 val. Šiaulių miesto centrinio parko estradoje (Žemaitės g. 70B) vyks gegužinė. Šiemet tradicinė liaudiška šventė atgims didžiausioje miesto kultūros erdvėje po atviru dangumi. Čia gerą nuotaiką kurs Šiaulių pučiamųjų orkestras su solistais. Renginio organizatoriai viliasi – šokių aikštelė užsipildys tiek jaunesniais, tiek vyresniais šokėjais. Plačiau čia.

20 val. vakarinis spektaklis-kelionė autobusu Šiaulių gatvėmis „Pakeliui“. Plačiau čia.

Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
Taip pat skaitykite:

Artimiausi Renginiai