Minėdami Vandens dieną studentai kvietė kurti smėlio kompozicijas

Praėjusią savaitę viename miesto prekybos centrų vyko tradicinis Šiaulių valstybinės kolegijos studentų organizuojamas renginys, skirtas Pasaulinei vandens dienai paminėti. Šiuo renginiu studentai siekė atkreipti dėmesį į aplinkosaugines problemas, susijusias su nuotekų valymu.

Norėdami visuomenei priminti šią opią problemą, kolegijos studentai nusprendė parodyti, koks mūsų pasaulis būtų užterštas, jei nuotekos nebūtų valomos, ir koks jis yra gražus bei spalvingas, kai nuotekos tinkamai išvalomos. Ir suaugusiuosius, ir vaikus Šiauliuose studijuojantis jaunimas kvietė kurti spalvoto smėlio kompozicijas. Vienoje pusėje į vazą buvo pilamas tamsios spalvos smėlis, kuris simbolizavo nevalomas nuotekas. Kitoje pusėje, kaip švaros simbolis, buvo pilamas spalvotas smėlis, iš kurio sukurtos trys ryškios, akį traukiančios kompozicijos.

Renginyje buvo demonstruojamas „Šiaulių vandenų“ atgabentas Šiaulių miesto nuotekų valyklos modelis. Renginio lankytojai galėjo išgirsti paaiškinimų apie nuotekų valyklos darbą. Šiaulių miesto nuotekų valykla įsikūrusi Jurgeliškių kaime (Šiaulių r.). Šioje valykloje išvalytas vanduo išleidžiamas į Kulpės upę, iš kurios patenka į Mūšos upę, kol galiausiai Lielupės upe pasiekia Baltijos jūrą. Šiuo metu minėti vandens telkiniai ir jų aplinka yra švarūs, nes nuotekų išvalymas atitinka Lietuvos Respublikos ir Europos Sąjungos aplinkosauginius reikalavimus. Dėl tinkamos Šiaulių miesto nuotekų valyklos veiklos apdorotas dumblas nebeteršia aplinkos, nebeskleidžia nemalonaus kvapo, mažėja ir šiltnamio efektas. Pūdant dumblą, išgaunamos biodujos, o iš jų gaminama elektros ir šilumos energija, priskiriama „žaliajai“ energijai. Pagaminta elektros energija panaudojama nuotekų valyklos bei dumblo apdorojimo procesui, todėl padidėjo apdoroto dumblo panaudojimo galimybės.

Renginio metu sukurtas kompozicijas planuojama pastatyti UAB „Šiaulių vandenys“ įmonės patalpose.

 

Samanta Sidaugaitė

Šaltinis: null