Minėti profesinę dieną į Šiaulius atvyko visos šalies pasieniečiai

Į Šiaulius iš visos Lietuvos susirinkę Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnai čia minėjo savo profesinę dieną. Puikia švente galėjo pasidžiaugti ir šiauliečiai. Vėliavos rikiuote, paradu ir šv. Mišiomis Šiaulių katedroje prasidėjęs renginys tęsėsi Talkšos ežero pakrantėje. Orkestro lydimai iškilmingai eisenai pasiekus ceremonijos vietą, susirinkusiesiems buvo priminta tarpukariu įkurtos pasieniečių tarnybos istorija, ir jos atgimimas po Nepriklausomybės.

pasienieciu sventePareigūnus pasveikinęs vidaus reikalų ministras Tomas Žilinskas pabrėžė, kad beveik šimtmetį egzistuojanti pasienio tarnyba įrodė savo pasirengimą kovoti su įvairiausiomis grėsmėmis, būta atvejų, kai pareigą vykdantiems pasieniečiams teko aukoti ir savo gyvybes.

Žuvusių pasieniečių atminimas pagerbtas tylos minute ir šūvių salvėmis.

Šiaulių miesto meras Artūras Visockas visų šiauliečių vardu pasveikino pasieniečius šventės proga ir padėkojo už jų sunkų darbą užtikrinant valstybės ir visuomenės saugumą.

Oficiali ceremonijos dalis baigėsi tarnyboje nusipelniusių pasieniečių apdovanojimu ir Vidaus reikalų ministerijos reprezentacinio pučiamųjų orkestro pasirodymu.

Susirinkę šiauliečiai galėjo susipažinti su pasieniečiu naudojama technika, ginkluote, vėliau savo pasirengimą demonstravo pasienio tarnybos kinologai. Pareigūnai pristatė tarnyboje naudojamų šunų veisles bei pademonstravo, kaip keturkojai pagalbininkai suranda paslėptas narkotines medžiagas ir ginklus, padeda sulaikant pažeidėjus.

Didžiausio susidomėjimo sulaukė Specialiosios paskirties užkardos pareigūnų parodomoji programa Talkšos ežere.

Kontrabandininkų sulaikymo operacijoje dalyvavo du pasieniečių greitaeigiai kateriai ir sraigtasparnis. Kontrabandinį krovinį gabenusį laivelį kateriai privertė prisišvartuoti pakrantėje, o pažeidėjus sulaikė iš orlaivio iššokę ginkluoti pareigūnai.

Renginio nuotraukų galerija ČIA.

Minia šiauliečių apžiūrinėjo ir fotografavosi prie parodomojoje operacijoje dalyvavusios technikos, vaišinosi pasienietiška koše ir klausėsi Šiaulių bigbendo dovanos pareigūnams – koncerto „Saulės džiazas“.

Šiaulių miesto savivaldybės info.

Šaltinis: null