Taivano medikai apsilankė Šiaulių gydymo įstaigose

Respublikinės Šiaulių ligoninės Moters ir vaiko klinikoje lankėsi Taivano nacionalinio universiteto ligoninės vienuolikos gydytojų bei mokslininkų delegacija. 2013 metais pradėtas bendradarbiavimo projektas su Lietuvos gydymo įstaigomis, atvedė taivaniečius ir į Šiaulių.

Moters ir vaiko klinikos direktorius dr. Linas Rovas supažindino svečius su modernia gydymo įstaiga: aplankyti vaikų ligų gydymo, intensyviosios terapijos skyriai bei akušerijos-ginekologijos profilio skyriai. Taivano specialistus domino ne tik darbo ir gydymo sąlygos, bet ir medicinos įranga, taikomos medicinos paslaugos.

Plačiau apie Respublikinę Šiaulių ligoninę bei vieną moderniausių jos klinikų Moters ir vaiko kliniką, pastatytą 2009 metais, papasakojo akušerė-ginekologė Emilija Bogužienė. Pranešime daug vietos skirta nėščiųjų moterų priežiūrai Lietuvoje bei Šiauliuose, nes ši tema labiausiai ir domino svečius.

Delegacijos iš Taivano vizito tikslas – užmegzti bendradarbiavimą su šalies gydymo įstaigomis bei ieškoti naujų sąsajų ir naujos terpės moksliniams tyrimams, kuriuos ir vykdo taivaniečiai nuo 2013 metų, kai aktyviai bendradarbiauja ne tik su Lietuvos, bet ir su Latvijos bei Estijos gydymo įstaigomis.

Pristatę delegacijos narius, Taivanio atstovai papasakojo ir apie Pietryčių Azijoje įsikūrusią Taivano nacionalinio universiteto ligoninę, susidedančia iš trijų korpusų. Pirmasis jų buvo pastatytas 1828 metais japonų. 2300 lovų gydymo įstaiga – moderniausia šalyje, aktyviai bendradarbiauja su moderniausiomis Japonijos, JAV bei Jungtinės Karalystė gydymo įstaigomis.

Šioje gydymo įstaigoje teko lankytis bei tobulėti ir Respublikinės Šiaulių ligoninės Moters ir vaiko klinikos direktoriui dr. Linui Rovui. Vadovas ragino kolegas aktyviai dalyvauti diskusijose bei stengtis sužinoti ir išgirsti kuo daugiau, kas būtų galima pritaikyti prižiūrint nėščiąsias šioje gydymo įstaigoje.

Tolimosios Azijos svečiams už vizitą dėkojo Respublikinės Šiaulių ligoninės Širdies ir kraujagyslių centro vadovė doc. dr. Jurgita Plisienė bei dovanojo ligoninės 170-osioms metinėms išleistus leidinius.