MO Šiauliuose. 90-ųjų DNR

Lapkričio 26 d., penktadienį, 17.00 val. Šiaulių dailės galerijoje vyks kultinės MO muziejaus parodos „Rūšių atsiradimas. 90-ųjų DNR“ atidarymas, kurį papildys Kauno šokio teatro „Aura“ performansas „Atvirų širdžių iliuzija“ (kostiumų autorė Guda Koster (Nyderlandai); garsinė scenografija – OBCDN).
ℹ Galimybių pasas privalomas. Būtina registracija prieš renginį arba internetu 👉https://bit.ly/3C96t1C

Parodos kuratoriai: Vaidas Jauniškis, Rimantas Kmita, Mantas Pelakauskas, Miglė Survilaitė, Aurimas Švedas, Tomas Vaiseta, Renata Valčik.
Parodos architektai: Joris Šykovas ir Renata Valčik.
Parodos dizaineris – Liudas Parulskis.
Parodos koordinatorė – Barbora Sakalinskaitė.
Paroda veiks iki 2021 m. gruodžio 18 d.

APIE PARODĄ – KODĖL 90-IEJI?
Parodą „Rūšių atsiradimas. 90-ųjų DNR“ MO muziejuje aplankė daugiau nei 140 tūkst. Lankytojų, o dabar jos kelionė tęsiasi Šiauliuose!
90-ųjų stilius šiandien visame pasaulyje vėl populiarus, bet mums tas dešimtmetis svarbus ne tik kaip įkvėpimas madai. Tai pirmieji mūsų atkurtos Nepriklausomybės metai. Vieni žvelgdami atgal jaučia nostalgiją, kiti – nenori ano laiko atminti. Nepaisant to, 90-ųjų refleksijose galime ieškoti atsakymų ir paaiškinimų, kodėl anuometinės viltys dar neišsipildė, o tuo pačiu – kokį tolimą kelią nuėjome.
Iškovota laisvė užplūdo su vartotojiškos rinkos taisyklėmis, visuotinį pilkumą ėmė keisti spalvinga prekių, gyvenimo būdų ir nuomonių pasiūla. Kiekvienas ėmė kovoti už savo vietą po saule. Iš unifikuotos masės ėmė rastis naujos rūšys.
Šios naujos rūšys turėjo užkariauti nepažintas erdves, nustatyti naujas taisykles, (per)kurti savo tapatybes.
Kokie esame kaip lietuviai? Kaip vyrai ir moterys? Kaip save išreiškiame? Kokie simboliai mus vienija? Kokias patirtis atsinešame iš 90-ųjų? Irk ą išmokome per prabėgusius trisdešimt metų?
Specialiai parodai Šiauliuose atrinkti kūriniai, instaliacijos ir paruoštas e. gidas padės mums prisiminti, sužinoti ir atsakyti į klausimus, kokie buvome ir kokiais tampame.

  Veiklos – šiuolaikinio meno festivalio „VIRUS‘26“ dalis

ARTĖJANTYS FESTIVALIO „VIRUS’26“ RENGINIAI
💣VIRUS ŠOKIS
Gruodžio 2 d., ketvirtadienį, 18.30 val.
Vilmos Pitrinaitės šokio spektaklis „Tai ne tavo sapnas”
(Šiaulių dailės galerija, Vilniaus g. 245)
💣VIRUS TEATRAS
Gruodžio 19 d., sekmadienį, 18.00 val.
Vizualinių eksperimentų teatro „Kosmos Theatre“ spektaklis „Kafka Insomnia“. Bilieto kaina 8 Eur / 6 Eur. Nuoroda į bilietus 👉https://bit.ly/3EpsvyQ
(Valstybinio Šiaulių dramos teatro Mažoji salė, Tilžės g. 155)

  Festivalį finansuoja – Šiaulių miesto savivaldybė
Organizatorė – Šiaulių dailės galerija
Pagrindinis informacinis partneris – Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija
Partneriai ir rėmėjai: naujienų portalas „Etaplius“, AB „Šiaulių bankas”, UAB „Laurema”, UAB „Gorila reklama”, MO muziejus, Valstybinis Šiaulių dramos teatras
Festivalio dizaino autorius – Marius Žalneravičius

TARP DVIEJŲ VIRUSŲ
Šiuolaikinio meno festivaliui „Virus atėjo pranašiški laikai. Tenka lenktyniauti su ne tik su naujausiomis mados ir meno tendencijomis, bet ir su planetą siaubiančiu Covid-19 virusu. Vienas virusas užkrečia žmonių vaizduotę laisvės ir grožio idėjomis, kitas stumia į nežinią ir mirtį, tad ir festivalio situacija dvilypė. Skelbdami meno galią turime skaitytis su viruso pavojais. Tai privertė jau antrus metus atsisakyti daug metų vykusio didžiojo „Virus“ madų renginio, tačiau organizatoriai buvo paskatinti ieškoti alternatyvų.
Šiemet šiuolaikinio meno festivalis „Virus‘26“ pristatys dvi monumentalias Mato Janušonio ir Mariaus Puskunigio skulptūras, kurios įsikurs miesto centre. Kostiumo meno elementai išliks spalvinguose ir provokuojančiuose Edvino Mikulskio ir Armos Aghartos performansuose. Kauniečiai teminėje parodoje pristatys atsakingai puoselėjamos aukščiausios kokybės tapybos tradiciją. MO muziejus aplankys Šiaulius su kultinės parodos „90-ųjų DNR“ versija. „Auros“ šokio teatras ne tik šoka! Pamatysime šokėjus kostiuminio performanso judesyje, o šio kolektyvo spektaklis „Deginantis trintis“ vėl gražins mus į ribinių kūno plastikos galimybių grožį. Austro Alexo Franzo Zehetbauerio performansas skelbs Vienos meno bendruomenės ir Šiaulių dailės galerijos bendradarbiavimo pradžią. Tikime, kad šio menininko pastangos maksimalizuoti keisčiausių garsų prasmes sugražins mums akustinių performansų svarbos pajutimą. Pirmą kartą festivalyje dalyvaus „Kosmos Theatre“ su spektakliu „Kafka Insomnia“. Dabar pandeminiai Kafkos laikai, absurdo ir rezignacijos daug, pažinti šias būsenas būtina norint išsikapstyti į šviesą. O siekiant laisvės labai reikia pasitikėjimo, drąsos veikti. Būtent apie tai galvoti kvies ekspresyvus Vilmos Pitrimaitės šokio spektaklis „Tai ne tavo sapnas”. Nepaisant pandeminio viruso grimasų, menas nepraranda savo išskirtinių galių ir siūlo išeitis sutrikusioms sieloms. Todėl būkime kartu.

Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
Taip pat skaitykite: